Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs érvényes tb-m, már...

Nincs érvényes tb-m, már 1hónapja befizettem az elmaradásomat, de azóta sem történt semmi, egyenlőre ingyen ellátnak, de mi lesz ha még jövőre sem intéződik el, ki kell majd fizetnem az egész szülést? Hova mehetnék meggyorsítani ezt a folyamatot?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok,február 24-re kiírva
2008. dec. 8. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Ez engem is érdekelne,söt megkérdezhetem,miota kell fizetni tb-t?

És mennyit?

Én 2 éve külföldön vagyok,nem tudtam arrol hogy tb-t fizetni kell.

Ugye régen nem volt igy?

Kérdezönek:

Szerintem ellàtnak,és visszamenöleg befizeted a tb-t.

2008. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Tavaly január 1.-je óta kell mindenkinek kötelezően TB-t fizetnie,annak is aki nem dolgozik,tehát HTB,vagy munkanélküli,ez nekem egy hónapra 4680 forintomat vette igénybe,igaz csak egy hónapig voltam munkanélküli.Abban az esetben,ha nem fizeted,és közben térítéses ellátást veszel igénybe,ugyanúgy mint Amerikában,behajthatják rajtad,akár,ha nagyon komoly beavatkozásról van szó,még a házad is elvehetik,ha nem tudod kifizetni.Ezért a majd 5ezer forintért alap ellátást kapsz,tehát elmehetsz dokihoz,kezel,ha jól tudom,ebben minden életmentő műtét is benne van,de más nincs.Kismamáknak alanyi jogon jár ellátás,de természetesen,amit a dokid magánúton kér a szülésért azt ki kell fizetned,de én úgy tudom,hogy a szülést a kórháznak nem,mert jár így is.De egyszerű,mert hívd fel az OEP-et,vagy a megyei APEH-et,és megmondják,mit kell tudni róla,mit kell,vagy nem kell és hogyan fizetned.Én az APEH-től tudtam meg ezeket a dolgokat.Boldog Babavárást és Ünnepeket:LIzy

2008. dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!