Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrés munkavállaláshoz?...

Tüdőszűrés munkavállaláshoz? Ezt így elfogadják?

Figyelt kérdés
Munkavállaláshoz szükségem van egy tüdőszűrő leletre. Idén márciusban voltam a tüdőgondozóban az asztmám miatti éves kontrollon, ott csináltak nekem egy mellkasfelvételt/röntgent. Ugye tüdőszűrést évente csak egyszer csinálnak és megkérdeztem a helyi tüdőszűrést végző kórházban, hogy kell-e most a munkavállaláshoz egy másik röntgen, mivel ugye nem a fizetős tüdőszűrésen voltam, csak egy általános orvosi vizsgálaton ahol megcsinálták és azt mondták, hogy ha idén volt már röntgenem akkor nem csinálnak újat. Ezt így el fogja fogadni az üzemorvos szerintetek? Vagy el kell menjek a fizetős szűrésre is? Feleslegesen nem szeretném röntgeneztetni magam mert tudom hogy nem egészséges.

2021. jún. 29. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát amúgy én őszintén nem tudom. De a helyedben biztosan elmesélném ezt így telefonba az illetékesnek vagy esetleg bevinném azt a márciusi papírt hátha elfogadják. (szerintem felesleges lenne újat csináltatni,nincs értelme)
2021. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hívd fel a munkahelyedet, vagy az üzemorvost és kérdezd meg hogy jó lesz-e az a papír. Én amikor kezdtem a jelenlegi helyemen még 4 évvel ezelőtt akkor nekem a felvételi napján annyit mondott a HR-es hogy ha van 1 évnél nem régebbi igazolásunk arról hogy voltunk akkor az is elég, de minden évben kell mennünk lakosságira és arról kell egy igazolás hogy voltunk, lelet nem szükséges. Leletet kiadják amúgy ha fizetsz érte, ha valamit találtak arról úgy is értesít az adott orvos hogy menjél be újabb szűrésre biztonságkedvéért és akkor helyben rögtön kiértékelik csak utána mehetsz el. ha meg bajod van mégis akkor további vizsgálatokra küldenek úgy is.
2021. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
El se kezdenék dolgozni ilyen helyen. Mérgezik a munkavállalót röntgensugarakkal?
2021. jún. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nem kell újabb röntgen, a tüdőszűrés is ugyanaz. A lelet kell róla, de az gondolom megvan. A tüdőszűrés csak annyiból különbözik a sima röntgentől, hogy más elszámolás alá esik.
2021. jún. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!