Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Táppénzt hogyan kell elintezni?

Táppénzt hogyan kell elintezni?

Figyelt kérdés

Egyszeruen csak lemegyek a korzetihez, o kiir es onnantol kapom a penzt? Kell meg mennem kulon valahova intezkedni? Kell visszajarnom? Most koltoztem, be is jelentettem a tartozkodasi helyemet. A korzeti orvoshoz meg nem jelentkeztem at. Felek hogy nem jo kezdes az egy uj orvosnal egy uj helyen hogy ki akarom iratni magam. A regihez egyszer nem gond visszamenni de rendszeresen eleg maceras.

Vannak egeszsegugyi problamiam amik nagyon hatraltatnak a munkaban. Jot tenne ha most egy evig nemndolgoznek, pihennek, figyelnek az eletmodomra, magan es allami orvosokhoz jarnek. Van felretett penzem is. Azert nem arthat az a tappenz sem. Korzeti orvosom biztosan kiirni, fonokom is megerti a helyzetet.


2021. jún. 30. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valamiféle konkrét betegséged van? Ami alapján jogosult lennél egy évig táppénzen lenni?
2021. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kell hozzá olyan betegség, ami miatt munkaképtelen vagy. Nem elég, hogy a háziorvos, vagy a szakorvos kiír, elvileg van valami főorvosi felülvizsgálat is, bár ez nem tudom, hogy működik, én január eleje óta vagyok táppénzen, még egyszer sem hívtak be felülvizsgálatra, elvileg vannak betegségek, amiknél nem hívnak be, lehet emiatt, ezt nem tudom.

Ha a munkahelyed kifizetőhely, akkor csak annyi, hogy havonta be kell menni a háziorvoshoz, ki kell kérni a táppénzes papírt, és ezt be kell vinni/beküldeni a munkáltatónak. Az én munkahelyemen mindig hó végéig kell leadni, és akkor az aktuális fizetési napon (10-ig) utalják. De ez munkahelyenként változik, ahol korábban van fizetés, ott korábban kérik, van, ahol hóköziként utalják. Ezt a munkahelyeden kell megkérdezni.

2021. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat.

Tobb diagnosztizalatlan a betegsegem, van egy diagnosztizalt. Viszont ezt a diagnozist egy magan pszichiater irta le. Nemtom ez mennyire problema.

1/ Az egyetlen amirol diagnozisom van: szorongasos depresszio. Nem ez akadalyoz a legjobban a munkaban, de errol van konkret diagnozis. Szedek ra gyogyszereket es jarok terapiara. Talan ezzel kene kiiratnom magam. Bar ez a problemam javul, de ami meg nagyobb nehezseget okoz arrol ugye nincs diagnozisom.

2/ A fo problemam: Folyamatos vizelesi inger, kis porcios nehez vizeles ami miatt aludni sem tudok es koncentralni sem a meloban. Allando elviselhetetlen vizelesi inger. Mar sok vizsgalatom volt de tudnek meg mit tenni a gyogyulasert csak melo mellett nincs ra erom.

3/ Vannak durva leguti es bor problemaim. Durvan kohogok es nem a Covid miatt. Ezt mar 10 eve nem sikerul kikuralni es egyre rosszabb.

4/ Borproblemaim is vannak. Durvan eget, viszket az intim teruletem a borom.

5/ Brutalisan faradekony vagyok, folyton lebetegszem, gyenge az immunrendszerem.

6/ Terd izuletemmel is van baj.

7/ A fogaim nagxon apolom megis durvan romlanak.

8/ Komoly alvas problemak. Brutalis faradekonysag.

9/ az emesztesem sem tul jo.

10/ Nagyon ram ferne egy ev amikor az eletmodomra figyelek es alaposan kivizsgaltatom magam. Melo mellett nincs is nagyon energiam orvosokhoz maszkalni. 27 eves ferfi vagyok, nem kene hogy ennyire rossza allapotban legyek. Nem elek olyan eletmodot ami ezt indokolna.

2021. jún. 30. 12:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül diagnózis nélkül egyik sem indokol egy éves táppénzt. Felvesznek táppénzre, amennyiben az orvos úgy látja, hogy valamelyik miatt munkaképtelen vagy, és megkezdődnek a kivizsgálások. A vizsgálatok nagy része ambuláns, tehát ha munkaképesnek ítél, akkor is el tudsz menni a vizsgálatokra, max szabit veszel ki, vagy a munkáltatóval tudsz egyezkedni előre ledolgozásban. Kórházi bentfekvés esetén természetesen jár a táppénz.

Ha munkaképtelen vagy, és táppénzre vesznek, akkor is annak a függvénye, hogy meddig maradhatsz táppénzen, hogy mit találnak, illetve mi a kezelés, és milyen munkakörben dolgozol? Tehát ha találnak is valamit, de egyszerűen, gyógyszeresen kikezelhető, akkor csak a gyógyulásig vagy táppénzen.

Ha krónikus betegség, de gyógyszeresen szinten tartható, ha a munkakörödben nem befolyásoló tényező, akkor mehetsz dolgozni.

Ha mondjuk daganatos betegség, és olyan kezelést kapsz, aminek a mellékhatásai akadályoznak a munkavégzésben, vagy olyan fájdalmaid vannak miatta, akkor viszont indokolt az egy éves táppénz, amit gyakran leszázalékolás követ.

Szóval erre nincs sablon, több tényezős.

2021. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszonom. Nekem a vizelesi problemam tenyleg ellehetetlenit a munkaban. Semmilyen urologiai okot nem talaltak. Vegul a pszichiater antidepresszans kezelese segitett valamit a dolgon. Lehet szomatikus a betegseg. Atbeszelem a dolgot a korzeti orvosommal. Az a baj hogy mashol lakom mint ahol a lakcimem van. Egyebkent meg nem szeretnek indokolatlan kivizagalasokra jarkalni. Nagyon jo pszchiaterem van csak o magan. Fulorrgegeszetre meg borgyogyaszhoz megyek majd a helyi sztk-ba,de egyik problema sem olyan durva hogy tappenzre irjanak. Felek hogy erre a baszakodasra fog elmenni az idom ahelyett hogy a gyogyulasra koncentralnek. Vegulis van felretett penzem, felmondhatok egy evre. Csak ugy erzem hogy jarna nekem a tappenz es azert jol is jonne, azert nem halmoztam fel olyan nagy vagyont hogy ne szamitson.
2021. jún. 30. 12:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne mondjál fel, kérj egy év fizetés nélküli szabit, hátha megoldható.

És járj tovább terápiába, ezeket a tüneteket - azon belül is a vizelési ingert - maga a szorongás okozza.

2021. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6: koszonom, jo otlet. Az egy eves szabi nem jutott eszembe. Bar ennyire meg nem gondoltam bele a reszletekbe. Remelem beleegyeznek a fizetes nelkuli szabiba is. :-)
2021. jún. 30. 16:25
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze meg nem teljesen adtam fel a tappenz dolgot sem. Rakerdezek a pszichiateremnel es a korzeti orvosnal is.
2021. jún. 30. 16:26
 9/11 scamdemic ***** válasza:
100%
A depresszióddal is kiírhat a háziorvos néhány hétre. A fél évnél hosszabb táppénzeseket szokták vizsgálni, szóval főorvosi ellenőrzés ennél rövidebb eseteknél nem valószínű.
2021. júl. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9: koszonom a valaszt. En egy ev szabadsagot szeretnek. 2 hetre nem eri meg ki iratni magam se a fonokomnek se nekem. Tul sok macera azert a penzert.
2021. júl. 1. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!