Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fresubin/Nutridrink ki írhatja...

Fresubin/Nutridrink ki írhatja fel?

Figyelt kérdés

Akik valamilyen okból Fresubint/Nutridrinket kapnak, nektek a körzeti orvosotok felírhatta? Csak azért érdekel, mert egy régebbi kérdésnél azt olvastam, hogy csak onkológus írhatja fel, nekem viszont szükségem lenne rá, mert anorexia miatt kapnám.

Valamint az is érdekelne még, hogy szerintetek melyik a jobb a kettő közül? Én a Fresubinból elsősorban a pudingra gondoltam volna, azt talán könnyebben magamba tudom erőltetni, mint az iható tápszert.

Előre is köszönöm a válaszokat ♡



2021. júl. 2. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Olyan, hogy körzeti orvos nincs. Háziorvos a nevük. Háziorvos 55 százalékos normatív támogatással írhatja. Ezzel szemben egy onkológus vagy sebész 70 százalékos támogatással.
2021. júl. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A háziorvos is felírhatja, vagy a pszichiáter.

A Fresubin gusztustalan, főleg a csokis íz, ráadásul az 400 kalória, ellenben a Nutrival, ami csak 300, abból van ,,proteines" íz, az iható, nekem előtte vaníliás volt, az kevésbé, de nem olyan rossz, mint a Fresu.


Ha teheted, inkább egyél, üert sokkal finomabb a kaja. Nekem speciel bűntudatom volt, hogy olyat iszok, amit utálok, inkább megettem valamit ugyanannyi kcal-ért. Mondjuk az is igaz, hogy sok ásványi anyag van benne,amire szüksége van a szervezetednek, ezek lehet, hogy más kajákban nincsenek.


Sok sikert a gyógyuláshoz!

2021. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

A Fresubinnak a pudingjával kapcsolatban nincs valami tapasztalatod?

2021. júl. 3. 10:25
 4/11 Metionin ***** válasza:
Nekem a nutridrinket felírta a háziorvos. A vaníliásat fogyasztottam, szerintem nem volt rossz. A másikat nem ismerem.
2021. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, hogy van pudingja a Fresunak. Gondolom ugyan olyan ízű, mint az ital, de talán jobb, hogy ehető. Ez esetben a csokisat nem ajánlom, arra mindenki panaszkodott, inkább a vanília. Mondjuk talán a puding állag miatt kicsit más lesz az íze, ha kipróbálod, kíváncsi leszek a tapasztalatra.:)
2021. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt vannak az ízek;

[link]


Itt van, amit én ittam;

[link]


Remélem tudtam segíteni.:)

2021. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Majd ha végre sikerül beszerezni, és megkóstoltam, akkor mindenképpen be fogok számolni a tapasztalatomról🙂
2021. júl. 3. 15:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gasztroenterológus írta fel, de adott egy papírt, amivel a háziorvos is kiírhatta nekem 70%-os támogatással.
2021. júl. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló!

Aztán a Nutridrink mellett maradtam, mert a Fresubint nem tudta felírni az orvos (sőt, még csak nem is hallott róla xd) Szóval kénytelenek voltunk Nutridrinket felíratni, de ne tudd meg, mekkora cirkusz ment amiatt is, mert a nő, aki ideiglenesen helyettesítette a háziorvosomat (szabadságon volt), kitalálta, hogy csak szakorvosi javaslatra tudja felírni úgy, hogy bármilyen kedvezmény legyen rajta, mert máskülönben az eredeti, majdnem 8000 Ft-os árban kell megvennünk. Szóval megpróbáltunk javaslatot szerezni (sikertelenül), majd ezek után visszatért a szabadságról a saját orvosom, aki közölte, hogy amúgy egyáltalán nincs szükség bármilyen javaslatra az 50%-os kedvezményhez... megjártuk a hadak útját vele, ez a lényeg.

Úgyhogy most a Nutridrink csokisát iszom. Egész jó az íze, bár nagyon eltelít, szóval a hasam néha egy kicsit fáj tőle😕😅

2021. júl. 20. 19:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, hogy megírtad.:)

Én sem kaptam anno semmi támogatást a Nutri-ra és valóban nem olcsó...

Örülök, hogy iható a csokis, engem is mindig eltelített, kicsit hányingerem is volt...

2021. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!