Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most akkor kell mentőt hívni...

Most akkor kell mentőt hívni az eszméletlen betegre, vagy nem (eü vizsga)?

Figyelt kérdés
A tanfolyamon azt mondta az oktató, hogy ha valaki mellettünk elájul, légzése szívverése rendben,és 15 percen belül felébred, enyhe tünetekre panaszkodik ahhoz nem kell mentő. De ha valakit ájultan találunk az úton,ugyanilyen állapotban, azonnal mentő. Ha a vizsgán olyan kérdést kapok, hogy pl "barátja elvesztette eszméletét séta közben, sérülése nincs" akkor most melyik a jó? Előre is köszi.

2021. júl. 3. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod amit az oktató, és hozzá teszed, hogy a biztonság kedvéért mentőt is hívsz
2021. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aha, aki nem hív mentőt, lecsukják segítségnyújtás elmulasztása miatt, csak próbáld ki.
2021. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
95%

Arra gondolt, hogy ha állsz a buszon, és valaki nem reggelizett, és ezért ájul el, majd pár perc múlva magához tér, iszik-eszik kicsit és jobban van, akkor ilyen esetben nem kell mentőt hívni.

Én nem hívnék, hiszen az előbbi is előfordulhat, persze beleláthatunk mást és lehet diplomatikusan válaszolni.

2021. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én hívnék, max elmondom a telefonba mi van és majd eldöntik ki jönnek e vagy nem.
2021. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha a vizsgakérdést vesszük, azt válaszolnám, hogy ellenőrzöm a légzést és a pulzust, és ha rendben, akkor várok pár percet, mielőtt hívnám a mentőket (mondjuk szerintem 15 perc irreálisan sok, de ha ezt oktatják, akkor ok).


Ha az életet vesszük, elvileg lehet várni 1-2 percet, de az emberek általában sokkal inkább megijednek, és nem szoktak várni. A mentők meg mindig kijönnek, ha azt mondod, hogy valaki eszméletlen.

2021. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha sima ájulás egy alacsony vérnyomás miatt pl ha a lábait felemeled magához tér nem kell mentő, de ha 15 percig nem tér magához akkor kell mentő mert ott már nagyobb a baj.
2021. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem azért, de épeszű ember nem áll stopperrel a kezében 15 percig egy eszméletlen ember mellett, hogy ugyan magához tér e. Hivod a mentőket
2021. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
ALAP, hogy eszméletvesztésnél hívunk mentőt. Akkor is, ha közben magához tért.
2021. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Azonnal hívj mentőt, ne mérlegelj! Miért? Mert az új rendszer miatt legalább 10 percig pofázni kell egy tanulatlan debillel majd utána még a kapcsolt mentősnek is ugyanazt újra elmondani...

Mindeközben ömlött a nő fejéből a vér, mert elgurult mögöttünk a susnyásban pipilés közben. Megjelent a mentő 20 perc alatt, mire felfogták hol vagyunk: mint aki be van szívva, gyök kettővel kiszáll.. "ja hogy ez oda van legurulva, én oda le nem megyek!" 30 méter lett volna megkerülni a területet és nem. Legalább 10x elmondatták velem telefonba, hogy mi történt, mégsem azt és úgy küldték, amit mondtam!

Na számold ki, hogy a többszörösen koponyasérült nő hány perc múlva került kórházba.. még a hívásom közben a leintett rendőr is üvöltötte a rádióba, akkor se hitték el a fantasztikus diszpécser szolgálatnál, hogy kell tűzoltó is menteni! Várhattunk rájuk is, mikor már a mentősök is szóltak..


Tehát: 1 dolog, hogy mi van valahol leírva és 1 a valóság: mentőt kell hívni, mert nem tudhatod, hogy mitől ájult el és meddig tetvészkedik a banda! Stroke vagy embólia esetén egy ilyen tortúrán bőven múlik az élete, amihez még pluszban negyed órát vársz felette a nagykönyv szerint. Meghal mire ezek kimásznak!!!! Ezt nyugodtan lehet vizsgán is mondani, hogy a jelenlegi rendszer mellett azonnal telefonálni kell!

2021. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak ilyen "beugratós" kérdéseket feltenni. Nekem kb. fél perc volt egész eü vizsga. A mentős csávó már halálra unta az egészet, feltett két egyszerű kérdést, a babán be kellett mutatnom a mellkas kompressziót, és ennyi volt.


A való életben meg úgyis tudod mérlegelni, mit tennél. Szerintem ésszerűtlen 15 percet állni egy ájult ember felett, és várni, hogy hátha felébred. Én biztos hívnék mentőt.

2021. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!