Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen évenkénti szűrővizsgála...

Milyen évenkénti szűrővizsgálatokra érdemes járnia egy 23 éves nőnek, akinek semmilyen betegsége nincs? Egyáltalán szükséges menni ebben az életkorban?

Figyelt kérdés
Ismerkedős privátot nem kérek.
2021. júl. 9. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Méhnyakrákszűrés, általános labor, anyajegyszűrés, én ezekre szoktam menni.
2021. júl. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
+fogorvos, hasi uh.
2021. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Általános vérvétel,tüdőszűrés.
2021. júl. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon felelős döntést szeretnél hozni. A szűrővizsgálatoknak az a lényege, hogy mielőtt a nagy baj visszafordíthatatlan állapotba kerül, hogy időben diagnosztizálásra kerül, így jó eséllyel a kezelés időben megkezdhető.

Én is jártam évente méhnyakrák szűrésre, panaszmentes voltam. Huszonéves voltam, amikor jött a kórházból a levél, hogy újabb kenet kell, mert gyanús elváltozásokat találtak. Visszamentem, újabb kenet, újabb eredmény : hpv, ráadásul egyik legagresszívabb fajta. Azonnal conisatios műtét, majd újabb kenet : negatív. Szóval ha nem jártam volna szűrésre, pár év múlva lettek volna tüneteim, pl véres bűzös folyás, fájdalmas szex, stb, de akkor már késő lett volna, az orvos azt mondta volna, hogy méhnyakrák, vagy méheltávolítás, vagy ha áttétes akkor halál. Szóval igen, érdemes szűrésre járni.

2021. júl. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!