Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyibe kerül jogosítvány...

Mennyibe kerül jogosítvány előtt az orvosi alkalmassági?

Figyelt kérdés
És egy ilyen vizsgálat során milyen vizsgálatokat végeznek, mi számíthat kizáró oknak? És meddig tart?
2021. júl. 13. 21:10
1 2
 1/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Nekem anno 10.000 volt, ha jól emlékszem. Szemészet, vizelet, vérvétel általában. Kizáró ok nem tudom mi, mondjuk az alvási apnoé, epilepszia talán. Ha az eredmények megvannak és visszamész a háziorvoshoz, akkor kiállítja pár perc alatt.
2021. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom milyen vizsgálaton volt az első... de nekem csak egy tábláról le kellett olvasnom a betűket, megmérték a vérnyomásom, és ennyi... 6ezer forint volt, tavaly. (Budapest)
2021. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
41%
Egyik oldalon most azt olvasom, hogy első jogsinak az orvosi alkalmassági díja 7300Ft., plusz lehet, hogy kell illeték az adminisztrációhoz majd.
2021. júl. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 600Ft, de az egy kicsit régebben volt :)
2021. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyetlen jó válasz sem született eddig. 50 év alatt a vizsgálat díja fix 7200 forint, és 10 évre adjuk az I. csoportút. Általában anamnézis felvételből, vérnyomásmérésből, fizikális vizsgálatból (szív-tüdő hallgatása) és látásvizsgálatból, első alkalommal színlátásvizsgálat is áll. Én kitöltetek alvási apnoe kérdőívet is. További vizsgálatot csak akkor kérünk ha van gyanú valami egyéb betegségre, de gyakorlatilag bármit lehet kérni, van olyan kolléga aki X év felett pl. órát rajzoltat a jelentkezővel.


Alap esetben se labor, se vizelet, se szemészet nem kell. A kizáró okok törvényileg meghatározottak, lásd:


[link]

2021. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Megjegyzem szimplán kizáró ok is lehet, az, hogy alapvetően gyengének tűnik a beteg, lásd 95 éves Mici néninek igaz, hogy nincs komoly betegsége, de tőlem a büdös életben nem fog jogsit kapni, ha nem tetszik neki mehet fellebbezni, és megkapja másodfokon, de onnantól az más felelőssége.
2021. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A meddig tart kérdésre meg az a válasz, hogy amíg eldöntjük, hogy kaphat-e a beteg az kb. 10 perc, mire miniHis rendszerbe felviszem 2 perc, jó esetben, rossz esetben 20... meg mire legyártunk egy számlát az is öt perc. És igen, kell minimum nyugtát adni.
2021. júl. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

5-ös

Persze, 50 éve 7200 Ft, amikor az átlagfizetés pár ezer Ft volt.

2021. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
8-as...menj vissza az általánosba és tanulj meg olvasni!
2021. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ma voltam rajta. 7200Ft-ba került, csak egy látásvizsgálatot csinált, le kellett olvasni a számokat a tábláról és kész. Kb 6 perc volt az egész
2021. júl. 14. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!