Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel után zöld és lila,...

Vérvétel után zöld és lila, kissé fáj. Normális?

Figyelt kérdés

1 hete vettek vért, még mindig kissé zöld körülötte, viszont ennek a tetején külön van egy kisebb, lila folt, az érintésre még kicsit fáj, érzékeny. 1 hete volt a vérvétel. Másfél év alatt 3x volt vérvételem, 2x voltam így (bár az előző hasonló eset talán hamarabb gyógyult), mindkétszer volt vizelet vizsgálat, amikor így maradt. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem volt időm odaszorítani ilyenkor, mert mennem kellett egyből vizeletet adni (annyi, hogy most legalább leragasztották). Amikor nem volt csúnya, az egy COVID miatti antitest vizsgálat volt, utána nem kellett vizelet, tehát tudtam nyugodtan szorítani, akkor meg sem látszódott a helye.


Nem baj, ha még mindig látszódik, kissé fáj (csak a lila része), ez ugye normális?



2021. júl. 28. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális, annyi történt, hogy valami balf*sz elszúrta az eredet és véraláfutásos lett. Fáj meg csúnya, felszívódik pár hét alatt.
2021. júl. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem szúrta el. Nem véletlenül mondják, hogy pár percig nyomni kell.

Mivel nem nyomtad, így normális. Idő kell neki, de helyrejön.

2021. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm!
2021. júl. 28. 21:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt hogy átszúrták a vénámat, egy helyre járok vérvételre soha semmi gond nem volt. Amikor egy magánlaborba mentem ott elszúrták így. Nem hiszem, hogy a laborral lett volna gond, csak pont egy ilyen b@lf@szhoz kerültem.

1 hónapig volt lila, de nekem nagyon durván átszúrták, még az egészségügyi dolgozó ismerősöm sem látott ilyet.

2021. júl. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legközelebb előtte legyen intézve az a vizelet, vagy utána várd ki az 5 percet (vagy 2-3 is elég lehet), mert esélyes, hogy attól van, hogy nem szorítottad rá elég ideig. Persze peched is lehet, van hogy nem jól sikerül a szúrás, de a vázolt esetben nem erre tippelnék.
2021. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!