Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez tényleg így van? Más nem...

Ez tényleg így van? Más nem használhatja?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdések


1 A vényre felírt gyógyszereket csak és kizárólag annak a személynek szabad szednie akinek felírták?


2 Tehát ha a háziorvos, vagy pszichiáter felírt vényköteles gyógyszert pl xanaxot valakinek, de egy vele együtt élő családtagjának nem írta fel, akkor ha a személy akinek fel van írva, ezután ad belőle pár szemet a családtagjának (aki be is szedi), akkor az elvileg tilos?


3 Ha tilos, és ezután ez kiderülne, akkor pontosan minek számítana ez? Az is lehet, hogy ez büntetendő? Milyen következményei lennének a számukra?


2021. aug. 10. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen büntetendő. Ha be adsz egy vény köteles gyoszert, lehet még hal tőle,mert pl érzékeny rá. Vagy szed olyan gyógyszert ami mellett nem lehet azt szedni amit adsz. Nagy a kockázat.nen tudom pontosan mivel vadolnának ha kiderül az ilyesmi, de azt tudom büntetendő.
2021. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az durva lenne, ha valaki börtönbe kerülne, mert egy családtagjának nyugtatót ad annak kérésére.


Akkor is büntetendő, ha a családtag önszántából kéri a gyógyszert és még csak nem is lesz baja tőle, csak egyszerűen kiderül?

2021. aug. 10. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyannyira csak az szedheti, akinek felírják, hogy ha ad belőle másnak, a végén neki nem lesz gyógyszere. Ugyanis csak annyit írnak fel, amennyi az adagolás szerint kell.
2021. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ok


De a legfontosabb kérdésem mégegyszer


Akkor is büntetendő ez, ha a családtag önszántából kéri a gyógyszert és még csak nem is lesz baja tőle, csak egyszerűen kiderül?

2021. aug. 10. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor, ha valamilyen drognak számító készítményről van szó, és visszaélnek vele. Például ha az, akinek felírják, nem szedi, de továbbadja a drogfüggő családtagjának.

Egyébként nem hiszem, hogy nagyon foglalkoznának vele.

2021. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ugye pl a xanax, frontin, rivotril, altató is kivétel nélkül mind ezen "drognak számító készítmények" közé tartozik?
2021. aug. 11. 06:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok otthon a gyógyszerek terén, de szerintem igen.
2021. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyesmit a büdös életben nem lehet bizonyítani. Ahogy a bármiféle szabályok esetében 99%-ban nem lehet bizonyítani a megszegését vagy ha lehetne is, nem foglalkoznak vele.
2021. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem bizonyítható, semmi nem történik. Az lenne a bűncselekmény, ha a nem jogosult beszedi, elveszi attól, akinek jár, vagy odaadják neki és valaki feljelenti emiatt, esetleg lesz valami egészségkárosító hatása rá nézve vagy életveszélybe kerül,de ez eleve más kategória.
2021. aug. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!