Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani egészségügyi ellátásról?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam, hogy a kormány nem állja azoknak a betegeknek az egészségügyi ellátását, akik nem oltatták be magukat. Illetve a 60 éven felüliekkel külön papírt is iratnak alá. Vélemény, tapasztalat?

2021. aug. 11. 17:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez azert nem teljesen igy van, bar elsore en is besz*rtam, de utananeztem.


Ha jol emlekszem, akkor a


a, halaszthato oltasoknal

b, rehabilitacios ellatasoknal

c, elektiv ellatasoknal


fizettetik meg az oltatlanokkal a tesztet.


Az is benne van, hogy maga a kezeloorvos donthet rola sajat hataskorben, hogy megkoveteli e az ellatas fejeben a tesztet vagy sem.


Ennyi.


Ami meg erdekesseg, hogy mivel kiderult, hogy a kinai vakcinak (de egyebkent mindegyik vakcina csak kisebb szazalekkal) nem ideznek elo immunvalaszt, de ha van oltasi igazolvanyod - meg akkor is ha nincs immunitasod - akkor nem fizettetik meg veled es nem is kovetelik meg.


Ilyenkor el lehet gondolkodni, hogy most mirol szol az egesz.

2021. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

halaszthato ellatasoknal*


telo elirta bocsi

2021. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

gyerekek nagyon bena vagyok, most en b*sztam el, utoljara javitok


HALASZTHATO MUTETEKNEL*

2021. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
23%

Amit írsz, az nem teljesen így van. Jár közfinanszírozott ellátás, csak ha nem sürgősségi invazív beavatkozásra kerülne sor és nincs védettségi kártyád, akkor saját magad kell gondoskodj egy friss covid-tesztről.


Hogy mi a véleményem. Szerintem teljesen jogos, hogy ha valaki szinte biztosan nem védett, akkor kelljen tesztelni. Állambácsi biztosítja ingyen az oltást, ha te ezzel nem élsz, akkor magadnak kell fizetni a tesztet. Ennyi.


(A legjobb persze az lenne, ha széles tömegeket rendszeresen tesztelnének, mint Ausztriában volt tavasszal. Mondjuk Ausztria velünk ellentétben nem csóringer ország.)

2021. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

4


"ha valaki szinte biztosan nem védett, akkor kelljen tesztelni"


Ez most egy picit bezavar.


a, Mi a helyzet azokkal az oltottakkal, akik rendelkeznek kartyaval, de nincs immunvalaszuk? Azok tobb embernek szamitanak es "jogosultak" arra hogy fizessuk a tesztelesuket?


b, Na most lepjunk hatra par lepest. Az illeto nem oltott mondjuk, de eros gyanuja van, haziorvos is mondta neki hogy mar elkapta a virust. Beakar menni korhazi ellatast kapni. Megtagadjak neki mert nincs vedettsegi kartyaja. Ha alapbol beakarta volna bizonyitani, hogy o vedett, kellene teszt neki. De azt az allam, a huseges adofizetokre hivatkozva nem finanszirozza. Tehat alapbol kell mar nekik tesztelni, hogy kapjanak ellatast, mert oltatlan.


Ez igy szin tiszta diszkriminacio es megkulonboztetes, es semmi koze az immunitashoz - az egeszsegugyi kockazathoz. Ezzel csak ez a baj.

2021. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
16%

#5

Egyetértek. Egy ideális világban antitestméréssel követnék az oltottak védettségét is és a korábbai covidosok vagy covid-gyanúsak védettségét is. Nem tudom, hogy van-e olyan ország, ahol van erre kapacitás. De ha van, akkor nagyon helyesen teszik!


Ahhoz viszont tartom magam, hogy akinél tényleg nem lenne szakmai szempontból akadálya annak, hogy oltást kapjon, de nem él vele, az ne hisztizzen diszkriminációról, hanem magára vessen.

2021. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
61%

6


Szakmai szempontbol az amerikai gyogyszerhivatal FDA sem engedelyezte az oltasok altalanos hasznalatat.


Szakmai szempontbol az oltasok egyelore klinikai teszt 3. fazis alatt allnak, leghamarabb 2023 ban er veget a teszt.


Szakmai szempontbol semmi elonye sincs konkretan bebizonyitva egyik oltasnak sem. Ha te ennel tobbet tudsz, akkor azt ne csak a gyakorira oszd meg, hanem az amerikai kormanynak is irj egy emailt az eszreveteleidrol.


Szakmai szempontbol nincs bizonyitva, hogy az oltas, ha mindenki szo szerint mindenki a vilagon be lenne oltva, akkor elkerulnenk a variansok kialakulasat, igy elkerulnenk a halalozasokat es a sulyos lefolyasokat.


Meg sorolhatnam, de szerintem aki megerti annak nem kell tovabb listaznom.


Viszont aki nem erti meg, annak ezt az utolsot ajanlanam


Erkolcsi szempontbol (illetve jogi is) nagyon elitelendo dolog, hogy diszkriminacios, szinte naciskodo, az oltatlan az uj zsido es a megfelelo antiszemitizmus fele osztonoket barki, kihasznalva a jelenlegi helyzetet neki alljon diszkriminalni vagy ezt a magatartast tisztessegesnek, elfogadhatonak tartani.


Ide tartoznak az olyan aktivitasok, mint pl a munkalehetoseget megtagadni bizonyos embereknek, szabadsagkorlatozast bevezetni, ha munkaadok vagyunk akkor kiadni listat az ott dolgozokrol es oltottsagi statuszukrol, meg a hasonlok.

2021. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

"Szakmai szempontbol az amerikai gyogyszerhivatal FDA sem engedelyezte az oltasok altalanos hasznalatat."


Ez nem igaz, hogy nem engedélyezte! Van olyan kategóriájuk, hogy "approved" (engedélyezett) meg hogy "approved for emergency use" (engédelyezett vészhelyzeti használatra). Ez utóbbi kategóriába tartoznak Amerikában a covid-vakcinák.


Az Európai Gyógyszerügynökség viszont engedélyezett a covid-vakcinákat. A WHO úgyszintén. Meg hadd ne menjek végig minden ország gyógyszerügynökségén.


"az oltatlan az uj zsido"


Nem kell mártírkodni! A zsidók zsidónak születtek, az oltatlanok meg saját maguk utasítanak el egy lehetőséget, ami jól véd a fertőzéstől. A zsidókat gázkamrában irtották, az oltatlanoknak meg el kell kerülniük egyes fertőzésveszélyes szituációkat. Nincs az égvilágon semmi köze a védettségi igazolványnak a holokauszthoz!

2021. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

#8: mit szólnál mondjuk, ha vallási alapon lenne beosztva, pl keresztényeknek állja a pcr-t az állam, muzulmanoknak, zsidoknak meg nem? A vallást valasztja az ember, nem azzal születik.

Ha tudsz angolul erdemes az izraeli híreket olvasni, jelenleg az látszik a számokból, hogy a 2 oltás nagyjából annyit ér fertőzés szempontból, mint a vallás, vagy a hajszín. Konkretan semmivel nincs kevesebb SÚLYOS megbetegedés, jelenleg 400-an vannak intenzíven, ezeknek 65%-a 2x Pfizerrel oltott. A teljes népesség 65%-a van beoltva egyébként.

2021. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Ez nem igaz, hogy nem engedélyezte!"


De igaz, azert irtam, hogy altalanossagban nem engedelyezte.


Mindegy, szerintem te sem tudsz engem meggyozni, meg en sem teged, mondjuk nekem nem is volt celom.


De azt azert egybol lehet latni, hogy mig en a kormany donteseit mertem fel, addig te, mint oltott meg a diszkriminacioval egyeterto rogton az embert tamadod.


Kiszalltam, egeszseget neked.

2021. aug. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!