Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ugyereztem majdnem megfulladok...

Ugyereztem majdnem megfulladok, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Manapsag eleg sokat szorongok stresszes vagyok, de ilyen meg nem nagyon volt. Mar majdnem alvas kozben ereztem hogy ram tor nehez legzes. Hasonlo volt mar nem torodtem vele, aztan hirtelen mintha majdnem megfulladnek, azonnal fel kellett uljek, megizzadtam, a szivem is jobban el kezdett verni. Nemreg voltam tudoszuron (igaz ami a munkahoz kell) nemtudom hogy szamit ez. Nem tudom hogy ugyeletet hivjak vagy mit csinaljak? Azota enyhult.

20 eves ferfi vagyok


2021. aug. 20. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez tipik pánikroham. Így jön ki a stressz meg a szorongás ha nem kezdesz velük valamit.
2021. aug. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi van ha tenyleg valami tudo eredetu? Mondjuk az gondolom folyamatos lenne, ez meg csak ugy ram jon parszor. Tudom ezt valahogy ellenorizni magamon hogy tenyleg van valami vagy csak bekepzelem?
2021. aug. 20. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, szinte biztos vagyok benne hogy lelki eredetű tünetek ezek. De tutit ugyis csak egy orvos tud mondani.
2021. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tenyleg panikrohamnak tűnik.

Nekem is volt ilyen. Kocsiban tört rám. Nem én vezettem szerencsére, de még kellett állnunk és ki kellett szallnom. Olyanok voltak a lábaim mintha pudingból lettek volna, levert a víz. Hetekig szinte ülve tudtam csak aludni. Kocsiba pedig úgy ültem, hogy el kellett terelni a figyelmem, hogy ne érezzem azt hogy nem kapok levegőt, és mindig volt nálam egy üveg víz. Amikor azt éreztem hogy jönne ez az érzés, akkor ittam. Én is huszonéves voltam akkor.

Említsd meg a dokinak, de próbálj meg lazítani. Amikor lefekvés van, próbálj olyan dologgal foglalkozni előtte (pl vígjáték nézés a tv-ben) ami lenyugtat, elálmosít.

Az ember sokszor stresszel, ilyen a termeszetunk. Sokszor teljesen felesleges, bagatell, vissza gondolva nevetséges dolgokon. Mindig mindenre van megoldás. Talán segítséget kell kérni, de van.

Nekem nagyon lelkiismeretes az orvosom, mondta, hogy panikroham, de kivizsgaltatott. Tüdő röntgenre, szív uh, legzésvizsgálat..minden oké volt. Közel egy évig szedtem béta blokkolót, hogy ne porogjon túl a szívem, normalizalodjon a pulzusom..stb. fokozatosan hagytam abba.

Szerintem is pánik rohamod volt/van.

2021. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a reflux okozott ilyet, ami (enyhe) ételallergiától/ételintoleranciától alakult ki (mindkettő van, úgyhogy mindegy melyik).


Próbálj probiotikumot szedni néhány napig, hátha az rendbeteszi a bélrendszeredet.


Ha voltál covidos/kaptál oltást, akkor vezess táplálkozási naplót, amiben felírod (márka szerint), hogy mit ettél + tej, glutént írd, hogy van-e benne, mert az a leggyakoribb. Ha találsz valami logikát az ételek+rosszullétek között, akkor érdemes lenne azt kihagyni.

2021. aug. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Beszélj a dokiddal, bármi lehet. Bar a reflux tudomásom szerint gyomorsav visszafolyást jelent, de nem értek hozzá. Akár az is lehet a baj, ahogy írták.

Jobbulast!

2021. aug. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Igen, visszafolyik a gyomorsav és irritálja a tüdőt. Nálam legalábbis ez volt, jó sokáig próbáltam megérteni, hogy mi a gond, voltam én is tüdőröntgenen meg szívritmus zavart néztek, hogy van-e.


A trükk, hogy a kettő két más ok miatt van. A gyorsabb szívverés azért, mert a bélfal meggyengült és átjutnak olyan anyagok, amik reakciót váltanak ki, amikor olyasmit eszel. A reflux meg szintén a bélrendszer miatt van, ha rosszat eszel, akkor gáz képződik, ami nyomja a gyomrot, ezért általában egyszerre jelentkezik a gyomorégés/tüdőszúrás/hátfájdalom/karzsibbadás (ez mind reflux) és a gyorsabb szívverést. Amit akkor kezdesz el figyelni, amikor próbálnál lenyugodni fekvő helyzetben, miközben a reflux is fekvő helyzetben rosszabb. (Emeld meg a párnád, én kettő nagy párnát használok, ha véletlenül olyasmit eszek, amit nem szabadott volna pl. került kiderül, hogy a vendégségben a direkt nekem készített tejmentes sütiben az tejmentes csoki azonos gyárósoron készül a tejcsokival).


Ráadásul, mivel a bélrendszered ha nem jól működik, akkor az tényleg nagyon stresszessé tud tenni, ezért nehéz definiálni, hogy hol kezdődik a pánikbetegség és meddig tart a bélprobléma.


Amúgy az autogéntréning nekem sokat segített (amíg csináltam), nem a beleim lettek jobbak, de kevésbé pánikoltam be, amikor ilyesmi történt.

2021. aug. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!