Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha épp nem vagyok otthon és...

Ha épp nem vagyok otthon és napokig se leszek, de egészségügyi panaszai vannak, ellát/megvizsgál egy helyi orvos?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hülye kérdés. Fiatal felnőtt vagyok, nagyon ritkán betegedem le annyira, hogy orvoshoz kelljen mennem, legutóbb még 18 alatt voltam és elkísértek.

Az a helyzet, hogy elég problémás emésztőrendszeri bajaim vannak, olyan, amit még életemben nem tapasztaltam és mikor itt a gyk-n utánanéztem, mindenhol azt írták, hogy menjen a kérdező mihamarabb orvoshoz, a különböző cikkek is mind 2-3 féle dolgot írnak erre.

Attól félek, ha odamegyek, elküldenek a fenébe, mert egy másik megyébe "szoktam" járni háziorvoshoz. Viszont, ha meg bajom van és műteni kell/gyógyszert kapok, akkor azt ugye tudják úgy intézni, hogy a saját helyemen operáljanak, vizsgáljanak?

Ez nagy szívás, mert épp nyaralunk és anya nehezen hinne nekem, hogy bajom van, így, ha nem kaphatok ellátást, inkább megvárnám, míg hazaérünk, de az még 4 nap.



2021. aug. 22. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
4 nap semmit nem változtat az emésztőrendszeri bajaid súlyosságán, sürgősségén.
2021. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted várjak vele?

Tegnap kezdődtek. Az a bajom, hogy fehér/nagyon világos barna a székletem és sötétebb a vizeletem, mint szokott. Konkrétan semmit se tudok jó ízzel megenni, minden után instant rám jön a hasmenés, ha iszok, attól is fáj a hasam, meg úgy amblokk non-stop.

Szedtem be Ibuprofent, már nem tudom mennyit, minden alkalommal, mikor elmentem mosdóba, de nem segít.

Az a baj, hogy tegnap azért is volt hasmenésem, mert tegnapelőtt túl sok erőspaprikát ettem, de már konkrétan a semmit emésztem szinte. Tegnap is 2* ettem, 4 szem sütit és 2 szelet kenyeret, amit megkentem vajjal, raktam rá sajtot, paradicsomot, ma pedig próbáltam ebédelni, de nem tudtam befejezni, mert megint menni kezdett tőle a hasam.

Ha hosszútávon fennálló, szokványos problémám lenne, próbálnám valahogy orvosolni, de ezt nem tudom hogyan kéne, sose láttam ilyet, szerintem nem normális.

2021. aug. 22. 14:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenésnél vaj, sajt, paradicsom?? Nem a legjobb. Üres piritós kenyér, tea.
2021. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jó, igen, az hülye ötlet volt.

De úgy voltam vele, hogy otthon bekapkodtam gyógyszert, 9-10 órája 0 kaját ettem, nem is voltam addig nagyvécén, ezért azt gondoltam kijött, aminek ki kellett jönnie és végre ehetek, amit akarok (nem voltam kispályás, egy egész tálnyit megettem (kb 5-6 paprika)), mert pár évvel ezelőtt is volt egy hasonló baklövésem, csak megfeledkeztem róla, mert nagyon azt éreztem, muszáj bizonyítanom, mennyire bírom az erős kaját.

Majd próbálok valami kímélőbb kaját enni.

2021. aug. 22. 14:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Nekem pontosan ugyanez a bajom pár napja. De előjött hasonló a múlt hónapban is.Ez chron betegségre utal. Ezzel semmit nem tudnak kezdeni az orvosok. Együtt kell élni vele. Vannak hol jobb hol rosszabb időszakok.
2021. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Öhm, köszi a választ!

Én eddig májbetegséget, epekövet, epevezeték elzáródást találtam a lehetséges okok között. A chron betegségnél szokott ilyen sztóma zsák is lenni, nem?

Én nem akarok így legyinteni rá, talán elnapolom kicsit ezt a vizsgálatosdit, mégiscsak nyaralunk, de, ha nem múlik el, míg hazaérünk, elég nyugtalan leszek.

2021. aug. 22. 16:12
 8/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Erős paprika után akár 2 napig is lehet ilyen panasz. 4 nap alatt ez nem megy át olyan helyzetbe, hogy műteni kellene. Ha valami más miatt mégis kellene, akkor úgyis olyan rossz állapotban lennél, hogy sürgősség címén fognak megműteni, ellátni, mentőt kell hívni. Ilyen panaszokkal egyébként mindegy hol vagy, a háziorvosod fel lehet hívni és ad tanácsokat.
2021. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oh, köszi neked is, akkor a holnapi napon figyelek, mert ma van 2. napja ez a dolog😓
2021. aug. 22. 20:03
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Engem múlt hónapban műtöttek hasi panaszok miatt sürgősségivel. De nekem már ha hozzá értem a hasamhoz mindenhol fájt, szúrt. 2 liter baktériumot csapoltak le a beleimről mikor fel vágtak. De ha nem fáj sehol csak megy a hasad akkor az még nem olyan nagy probléma. De mindenképp tükröztesd meg magad.
2021. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!