Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van/volt orrpolipod és/vagy...

Van/volt orrpolipod és/vagy orrsövény ferdülésed? Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni.

Figyelt kérdés

Megműtetted vagy gondolkosz műtéten?

Ha műtéten átestél, hogy élted meg?

Hány napba telt a teljes felépülés?

Sokat javított a műtét az állapotodon?

A beavatkozás hagy maga után bármi maradandó külső változást?



2021. aug. 23. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem orrsövényferdülésem van.

Nemrég szoktam le a Nasivinről.

Azóta elég jó, nem dugul úgy az orrom.

Bár egy kicsit görbe az orrom, nem szeretném műttetni míg nem szükséges.

2021. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő van, mindkettőt akarom műttetni, de 18 alatt vagyok, szóval nem is tudom, mit kezdenének velem. Nagyon ferde az orrom, a jobb orrlyukam kb. használhatatlan, mert levegőt sem kapok rajta, meg szagokat sem érzek egyáltalán. Bal oldalt meg az orrpolip, vagy nem is tudom mi... Hááát fogalmazzunk úgy, hogy 16 évesen jöttem rá, hogy nem minden embernek van egy bazinagy golyó az orrlyukában, ami kb. a felét eltorlaszolja.
2021. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is orrsövényferdülésem van, amit sokáig észre se vettem, csak azt tudtam hogy nagyon sokszor eldugul az orrom, és nem kspok rendesen levegőt rajta keresztül. Tükörből a fejem fentebb tartva jöttem rá, hogy nem nem szimetrikus az orrom. De megműtetni nem szeretném, félek a műtétektől, és valamelyest el tudom még viselni, még ha "szenvedek" is vele néha.
2021. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)


Én is tartok a műtéttől, de azt gondolom az lehet az egyetlen végső megoldás.

Én egy olyan orrspray-vel élek, amit elvileg folyamatosan lehet használni.. De úgy igazán nem szeretném már használni..

+ A polip miatti folyamatos arcüreggyulladás sem egészséges.

Ezekkel biztató magam, hogy meg kell műtetnem magam, de közben tartok attól, hogy akár fizikailag is milyen változást okoz a műtét.

2021. aug. 23. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő van, illetve... legutoljára, olyan 6 éve kb. mikor Orr-Fül-Gégén voltam, azt mondta az ottani dokinő, hogy nem látja már a polipot az orrlyukamban.

Azt olvastam, hogy a hidrokortizon zsugorítja a polipot, de mégsem alkalmaztam ezt a módszert soha. Nem tudom, mitől fejődhetett vissza, bár az orrsövény ferdülés még meg van. Nem okoz nagy gondot, ha náthás vagyok, igyekszem orrcseppet (általában Novorin) használni, vagy Polar Bear (jeges medve) olajat. Ez utóbbi a gyakoribb.

Nem szándékozom műteni, már eléltem vele (több, mint) fél évszázadot, meg nem akarok kockázatot. Ápolónőként tudom, hogy bármily rutin műtét rejt kockázatot, én pedig kicsit sem akarok kockáztatni.

2021. aug. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Gyerekkoromban nekem is mondták, hogy polipom van, felnőttkorban meg valahogy eltűnt,de ugyanolyan problémák vannak, de nem vészes, Nasivin segít, ha bajom van, de ritkán használom. Állítólag van orrsövény ferdülésem, de nem látszik kívülről.
2021. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Megkérdezhetem, hogy mi a helyzet veled azóta? Megműttetted az orrod?

(Nekem most lesz január végén orrsövény műtétem.)

2022. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!