Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lézeres szemműtétet megcsináln...

Lézeres szemműtétet megcsinálnak olyanon, aki nem hord rendszeresen szemüveget?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne. Ha rossz a szemed akkor rossz akkor is ha nincs rajtad szemüveg. Előtte megvizsgálnak hogy egyáltalán alkalmas vagy-e rá.
2021. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

1-es

Nem úgy van az. Ez nem fekete-fehér, rossz-nem rossz, hiába akarják egyesek úgy beállítani, hogy a -0,5 dpt az rossz szem. Sőt gyengébbek kedvéért: akár még egy nullás szemen is lehet javítani szemüveggel/műtéttel, akkor az ő szemük is rossz? (Gondolom hallottál már 125%-os, meg 150%-os látásról is műtét után)

Ennek megfelelően egyáltalán nem szokták ott ajánlani ilyesmi dioptriákra a műtétet, mert mint mindennek, ennek is van kockázata és hátránya is.

2021. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2. Úgy értettem hogy sokaknak rossz csak nem hordanak szemüveget mert nem szeretik, és gondoltam a kérdező is ilyen. Mivel azt írta higy nem hord rendszeresen ezért gondoltam hogy néha viszont hord. És ha néha hord akkor gondolom azért mert nem jó a szeme. És azért csak néha mert lehet hogy egyszerűen nem szereti. Nem derült ki az sem higy milyen rossz a szeme.

A 0,5-östt én nem gondolom rossznak. Sőt nekem azt mondták műtét után hogy nem is baj mert ha öregszem ez még változhat...

2021. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as

Igen, én is a nagy átlagból indultam ki, -1 felett azért már nemigen jellemző, hogy ne lenne (közel) napi hordásban.

A -0,5-ös szem előnye, hogy öregkorban közelre jóval később kell olvasószemüveg. Távolra viszont sajnos ugyanolyan marad ettől még, mert a kettőnek eltérő okai vannak.

2021. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!