Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel előtt semmit nem...

Vérvétel előtt semmit nem szabad enni, és inni is csak vizet?

Figyelt kérdés
Még vitamint sem vehetek be, igaz? De ha rendszeresen szedek vitamint, akkor elég csak aznap reggel nem vennem be a vitamint? Illetve ízesítetlen (cukor nélküli) teát sem ihatok? Az bezavar, ha nem alszom eleget előtte? Gyakran van, hogy reggel fekszem le, de lehetséges, hogy így nem is tudnék aludni, mert el van tolódva a belső órám. Ha netán így lesz, akkor este meddig ehetek legkésőbb?

2021. aug. 28. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak vizet szabad inni, és a vérvétel előtt 12 órával szabad utoljára enni. Aludni nem kell, ha nem tudsz. Ha a vitamin nem víz, akkor azt sem szabad bevenni.
2021. aug. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Bár ha egész este fent leszek, akkor kínzás lesz este hat után nem enni. Komolyan 12 óra kell?
2021. aug. 28. 22:43
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha eszel, és magasabb lesz a cukrod, akkor nem tudod, hogy attól magas, mert ettél, vagy mert cukorbeteg vagy. Tehát ha eszel, akkor semmi értelme a vérvételnek. Mert azt előtte is tudtad, hogy vagy cukorbeteg vagy, vagy nem.
2021. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem reggel 7kor volt vérvételem és éjfélkor még kajáltam. Rendbe volt minden. Keléskor még vizet ittam.
2021. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 Rendben, bár nem a cukorbetegség gyanúja miatt megyek vérvételre, azért nem ártana, ha pontos eredményeket kapnék, szóval majd valahogy kibírom. Végülis ez csak a könnyebb része, mert én mindig elájulok az ilyen tűs dolgoknál. xD


"Mert azt előtte is tudtad, hogy vagy cukorbeteg vagy, vagy nem."

Nem, honnan tudnám? Utoljára szerintem születésemkor voltam vérvételen, az egyes típusú cukorbetegségnek pedig nincsenek annyira egyértelmű jelei.

2021. aug. 28. 22:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint tudtommal születéskor mindenkinek megvizsgálják a vérét, különben honnan tudnám a vércsoportomat? :D
2021. aug. 28. 22:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Kijavítanám magam, a kettes típusú cukorbetegségnek még annyira sincsenek tünetei, mint az egyes típusúnak.
2021. aug. 29. 01:37
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Vérvételnél nem néznek vércsoportot. Nem csak a vércukor szint a baj, hanem az, hogy ha eszel, főleg gyógyszert, akkor bizonyos értékek megemelkedhetnek, májenzim pl., zsírosabb lehet a véred ételtől, amik zavarhatják az értékelést. Vizet kell is inni, mert a véred nem lesz sűrű, könnyebb levenni is. Az, hogy ha eszel előtte véletlenül és megemeli a vércukrot, nem gond egyébként önmagában, mert akkor elmondod a dokinak mikor mit ettél, össszevetik a vércukor értékkel és ennyi. A vércukor érték egyébként változhat sok mindentől, pl. a stressz miatt, vagy aki fél a vizsgálattól, keveset alszik, nem érzi jól magát, túl korán kelt a habitusához képest, stb.
2021. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, ez teljesen logikus.
2021. aug. 29. 12:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!