Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hagyományos viszér műtétről...

Hagyományos viszér műtétről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tart a műtét?Mi történik műtét elött?

Mennyi idő múlva lehet felkelni?


Műtétem lesz hamarason. Egy a combomból a bokámig tartó kanyargós csomós viszért szednek ki. Érzéstelenítve leszek nem altatva.

Pár jó tanàcs jól jönne a kórházi napra.1 éjszakát kell bent lenni.



2021. aug. 30. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha túl vagy rajta megírnád a tapasztalataid?Én is hasonló műtéten gondolkodom.
2021. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nekem 2016 van volt, pontosan nem tudom, hogy meddig tartott, aludtam. Aznap felkeltettem este. Varratszedés volt 1 hétre rá. Azóta is rendben van. Kompressziós harisnyát kellett viselnem és detralexet szednem. Örülök, hogy megtörtént, sokkal jobb azóta.
2021. aug. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Fájt utánna?Mikor kelhettél fel elösször?


Első válaszoló!Igen írok majd miután átestem a műtéten. 2hét múlva lesz.

2021. szept. 2. 21:44
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Kérded,hogy írjak ha túl vagyok rajta.

Na túl vagyok rajta!

Spinális érzéstelenítésben zajlott a műtét.

Műtét elött bekötötték még a szobába az infúziót. Kaptam egy bátorító gyógyszert. Ami nagyon kellett,és szerencsére hatott is. Teljesen megnyugtatott.

Közvetlenül a műtét megkezdése elött a műtőben megcsinálták a spinált. Ami nem fàjt. Hamar elkezdett hatni. Végig jól voltam. Az én lábam elég csúnya volt.Kb 55perc volt az operáció. Ha nem kell várakozni sehol akkor kb másfél óra mindennel együtt.

Mikor végeztek bekötözték. Jó vastagon. Innentől 6óra szigorú fekvés.A fejet tilos megemelni. Fokozatosan de nekem gyorsan kezdett kimenni a spinális hatása. Kb a 4.órába kellett egy fájdalomcsillapító.Csak kortyokat lehetett inni. Enni semmit. 6óra után felülhettem. És szép lassan felálhattam. Nem volt vészes. Egyből pisiltem. Mert kell spontán vizelet. Vagy katétel....Ha volt vizelet lehet inni.

Az ágyból ki és beszálàs fájt nagyon. A lábat pocolni kellett.

Másnap lehetett haza menni. Elötte leszedték a kötést. Lekezelték a sebeket. Nekem 18 vágás lett a lábamon és 1 nagyobb ágyéknál.

Felrakták a rugalmas fáslit.

Hát az első napok nem egyszerűek. Fájdalmasak. Nem szabad terhelni. Fáslizni 2naponta kell.Ágyéknál naponta kötés csere. És verhígitó inyekció minden nap. 8.napon lesz varratszedés.


Ha van kérdésed írj nyugodtan.

2021. szept. 20. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!