Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az OEP-nél mennyi a mennyiségi...

Az OEP-nél mennyi a mennyiségi tűréshatár támogatott gyógyszereknél?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha havonta kell kapnom egy injekcíót amin támogatás van, tehát a termék nagy részét nem én fizetem ki, hanem az OEP és én nem tizenkettőt használok el egy évben hanem mondjuk 14-et az még belefér a költségvetésükbe vagy két darabra nem kapok támogatást?

2021. szept. 2. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen faék egyszerűségű szabály pont nincs erre a dologra. Arra van szabály, hogy milyen gyógyszert milyen betegségre lehet rendelni, ki rendelheti, ki írhatja fel, stb, stb. Amúgy ha havi egyet kell kapnod, akkor nem valószínű, hogy évi 14-et fogsz elhasználni, ezen kívül a havonta egyszer adandó injekciókat jellemzően szakember szokta mindig beadni, nem a páciens magának, ő pedig csak nem rontja el, vagy hasonlók. Vagy mire gondoltál amúgy pontosan?
2021. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor felírják a receptet, azt is rögzítik, meddig vagy vele ellátva. Az orvos egyszerre három havi adagot írhat fel. Tehát ha eléred azt a pontot, hogy ezt kimeríted, akkor nem tudja felírni támogatással, hiszen a rendszer szerint el vagy vele látva.

Ha az orvos tud róla, és időben tud róla, akkor meg tudja oldani, hogy az egyik receptnél úgy írja fel, mintha növelte volna az adagot, akkor ez kiküszöbölhető.

Tehát általános limit nincs, de olyan igen, hogy az orvos által előírt adagolást nem tudod túllépni, vagy nem tudsz a gyógyszerből továbbpasszolni másnak, mert akkor egy idő után nem jutsz hozzá a gyógyszeredhez.

2021. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!