Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki tud erre elküldeni?

Ki tud erre elküldeni?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja gyakran fáj a fejem, nyakam, gerincem, néha a hasam is fáj és néha zsibbadnak az ujjaim.

Ez többféle orvosi szakterületre is tartozhat sajnos.

Szeretnék MR vizsgálatot csináltatni.


A háziorvossal fogok beszélni, hogy adjon beutalót egy állami szakrendelésre, de még azt sem tudom, hogy utána ki küldhet majd tovább MR vizsgálatra.


Kérdéseim


Milyen képesítésű szakorvos tud küldeni/beutalni állami MR vizsgálatra?


Belgyógyász?

Reumatológus?

Neurológus?


Ezek közül melyik orvos jogosult arra, hogy MR vizsgálatra küldjön?


2021. szept. 4. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Neurológushoz menj, ő fog MR-re küldeni
2021. szept. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A többi szakorvos nem is jogosult elküldeni MR-re?
2021. szept. 4. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik el tud küldeni, de ezekkel a panaszokkal én a neurológiát céloznám meg első körben.

Esetleg nem mobilozol túl sokat? Az tud ilyet csinálni.

2021. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha például a neurológiára kérek beutalót, akkor hogy lesz az MR vizsgálat ennyi testrészre?


Minden egyes fájó/zsibbadó testrészre külön külön MR vizsgálatot kell majd kérnem, ami elképesztően sok időbe fog telni?


Vagy lehet olyat kérni, hogy minden egyes fájó testrészt vizsgáljanak meg egyszerre egy vizsgálati időpontban?

2021. szept. 4. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Ebben ne is reménykedj! Max kettőt fognak, de esélyesebb, hogy csak egyet. Majd a neurológus eldönti, ez az ő szakterülete. Valószínűleg nyaki gerinc lesz. A has kivételével az összes többit okozhatja.
2021. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor valószínűleg nyaki gerinc lehet a gócpont, ahonnan szinte minden más fájdalom kiindul?


Na és egy nyaki gerinc MR kimutatja a gerincben levő gyulladást vagy a gerincben levő idegi alapú betegségeket is?

Akár natív, akár kontrasztos MR is?

2021. szept. 4. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nyaki gerincre tippelek, de csak laikus vagyok, így a többi kérdésedre sem tudom a választ. De elsősorban én nem idegi alapú betegségre gondolok, gyulladás is max az ízületekben. Inkább kopás lehet, vagy olyan elmozdulás, ami kihat az idegcsatornára.

De nem véletlen, hogy ez külön szakterület, a neurológus ért hozzá.

2021. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Csak szakorvos adhat beutalót MR-re, akiket felsoroltál azok közül akárki, akár még ortopéd orvos is. Egyszerre max. 2 régiót vállalnak, de ha pl. egy testrészhez kell kontrasztanyag is, akkor lehet, hogy csak 1 régiót vállalnak. Mivel az MR vizsgálat megnövelheti a testhőt, ezért, ha a gép ezt érzékeli, akkor eleve letilt, szóval több régiót eleve nem vállalnak be sok helyen, nem is tudnák elkészíteni, időbe is telik, és nem is tudják azt garantálni, hogy annyi ideig mozdulatlan lehess, viseld el a zajt, és mindezek ne okozzanak problémát.
2021. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!