Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a neve annak a vérvizsgálat...

Mi a neve annak a vérvizsgálatnak, amikor a tápanyagok szintjét nézik?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy van olyan hogy vesznek egy kis vért, és megmondják hogy tápanyagok/vitaminok milyen mértékben vannak jelen, pl. vas, D-vitamin, stb.


Mi a neve ennek a vérvizsgálatnak?


Pontosan az érdekelne, hogy ha besétálok egy ilyen vérvételi pontra, akkor pontosan milyen szolgáltatást kell kérnem? Mert ahol néztem (pl. snylab, de több helyen is) ott úgy van, hogy van egy "vérkép", meg külön vannak ilyenek hogy pl: "D-vitamin 4200 Ft", nem egészen értem hogy hogy működik, mire kellene pontosan időpontot foglalnom. (Meg hogy akkor ha 1 db vitamin 4000 ft, akkor egy teljes átfogó vizsgálat többszázezer forint lenne? Én úgy sejtettem, ez nem annyira drága..)


(A háziorvosos beutalós módszer nem megoldás jelenleg, elérhetetlen távolságban van a háziorvosom a jelenlegi tartózkodásomhoz képest, így mindenképpen magán úton csináltatnám.)


2021. szept. 13. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

itt vannak felsorova a vizsgálatok, ahol tápanyagokat néznek. A listában szereplő minden tétel tápanyag. A viszgálatok ára összesen több mint 300.000 Ft. Sok értelme nincs megcsináltatni.


[link]

2021. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

Imádom, mikor az emberek kitalálják, hogy nekik xy vizsgálat kell, de amőgy fogalmuk sincs, hogy mit akarnak meg mire jó, de nekik az kell. Igaz, hogy az égvilágon semmi értelme nincs, de kell és kész.


Másodiknak igaza van. Sokféle tápanyag létezik, nincs "teljeskörű vizsgálat". Azt néznek, amit kérsz meg amit kifizetsz.

2021. szept. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Honnan tudod, hogy nem kell? Régebben a háziorvosom küldött és mondta hogy időnként ismételjem, csak már nem emlékszem a nevére. :)

2021. szept. 14. 11:05
 4/12 A kérdező kommentje:
De amúgy ha nem ajánlotta volna, akkor miért lenne baj megtudni, hogy nincs-e tápanyaghiányom? Rákszűrésre is szoktam járni, pedig oda se orvos küld...
2021. szept. 14. 11:06
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"nincs-e tápanyaghiányom".


Definiáld már előbb a tápanyag szót.

2021. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5

Nem vagyok orvos, nyilván nem tudom mi a hivatalos definíciója.

Ezért írtam fent példákat: vas, d-vitamin, stb.

2021. szept. 14. 17:09
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Tehát tovűbbra sem tudod, hogy mit akarsz és minek, de az biztos, hogy azt nagyon jó lenne tudni:D
2021. szept. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ellenséges kommentelők vannak itt előttem, kicsit se tudnak empatikusan állni a másikhoz... Kedves kérdező, ha a Cordenhez mész, ott van olyan, hogy "tavaszi fáradtság" csomag, azt érdemes nézetned. Esetlegesen még a maneger csomagban is van sok minden, vsgy a bővített rutin csomagban. Vagy telefonon hívd fel őket érdeklődni, hogy a hiànyállapotokat szeretnéd megnézetni és az elektrolit háztartásod, melyik csomagot válaszd...
2021. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm végre a normális választ! :)


A többieket nem is értem, nyilván a dokim azért ajánlotta mert fölösleges.... Jó ég.

2021. szept. 15. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom a dokid egy sima nagyrutin vizsgálatra küldött el, nem tápanyagszint méregetésre....
2021. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!