Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosnál tudok kérni...

A háziorvosnál tudok kérni cukorterheléses vizsgálatot vagy máshol is, ami nem maszek?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy a háziorvosommal és az ottani nővérrel szemben bizalmatlan vagyok, mert mamám is oda jár és mindig mondta nekik, hogy milyen hipohonder vagyok szerinte (csak mert én akarom kezelni ha van valami bajom, nem úgy mint ő), aztán elvileg már egyetértenek vele ebben. Legalábbis mamám azt mondta, hogy ők is hipohondernek tartanak, meg hogy ne égessem azzal őt, hogy mindenért rohangálok az orvoshoz.

Ki lehet valahogy kerülni a háziorvost? Mármint melyik osztályt kéne felhívni, hogy adjanak ezügyben időpontot?

Egyébként visszatérő női problémáim vannak, amit általában ki tudok kezelni, de mindig újrafertőződök (még ha nincs is partnerem), szóval szeretném kideríteni mi állhat a háttérben.

Vagy csak menjek el a háziorvoshoz?



2021. szept. 21. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magán endokrinológus. Nekem ő intézte.

Mi a probléma?

2021. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztenciát akarod kizárni?
2021. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gombára 1 ujjnyi almaecet a madadék teli töltve langyos vízzel keverék irrigálás kell és candida diéta. (Kb. sok zöldség, 0 cukor, csak kevés és minőségi szénhidrát)

Magas cukor esetén is persze könnyen szaporodik, de annak más jelei is vannak! Alsóneműket vasald ki, tegyél teafaolajat a mosáshoz, törcsik 90 fokon forogjanak 1 kört!

2021. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, most minden fehérneműm és törölközőm kifőzöm most már kb. Bár volt, hogy be lettek áztatva hipóba, de lehet az nem volt elég. Teljes laborra gondoltam, meg erre a cukros dologra, hátha ez okozza. Idegesítő, mert amúgy minden nap rendesen fürdök, de mintha mindig menstruáció után újulna ki. Érdekes azért, de hátha mond majd valaki most már valamit :,D
2021. szept. 21. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért újul ki, mert nincs kikezelve. A candida a teljes testet érinti, ezért kell diétázni és esetleg gyógyszert is szedni. Amúgy biztosan gomba? Tenyésztve lett kenetből vagy tippeled?
2021. szept. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el magánlaborba, azt nézetsz meg, amit akarsz. Vagy válts háziorvost.
2021. szept. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Háziorvos is tudja kérni a terheléses cukorvizsgálatot, én is a napokban végeztettem.


Nagyanyádat meg elküldheted a fenébe, hogy ő jár állandóan az orvoshoz, kibeszél vele a hátad mögött, majd megszól, hogy őt ne égesd, hogy mindennel orvoshoz jársz.


Arra figyelj, hogy sok helyen mostmár a laborokba is időpontot kell kérni, ami azért kellemetlen, mert ha pl épp megvan, ajánlatos nem megcsináltatni a labort (vizeletvizsgálatot az esetleges szennyeződések miatt). De ennek majd nézz utána ott ahol csinálod. :)


Kitartást és jobbulást! :)

2021. szept. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!