Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csontkinövéssel a fejemen...

Csontkinövéssel a fejemen hova menjek kivizsgálásra?

Figyelt kérdés

Sajnos jobb oldalt a fülem mellett kb. Egy kisujjnyi távolságra a fülemtől van egy kb. 1 centis kör alakú csont kinövés.

Tavasszal volt egy migrénes fej fájásom. Nagyon erős volt. Fájt mindenütt. A fülem mellett a fejem felül, alúl, meg ez a dudor is.

Aztán elmúlt kb. 1 hónap múlva.


Most ismét érzékeny lett ez a csontkinövés mikor bejött az ősz.


Neurológushoz meg házi orvoshoz menjek?


Voltam mri-n egyébként az erős fejfájásom miatt, de akkor még csak bal oldalt fájt a fülem felett meg a bal fülem mellett az arcomon. De nem mutatott ki az mri semmit. Az mri után viszont még rosszabb lett és sajnos mindenütt elkezdett fájni. Akkor kezdett el már a koponyám felül is, meg alúl is, ez a dudor is. De akkor ezt a dudort nem mondtam, csak hogy az egész fejem fáj, mert mindenhol fájdalmam volt.


:(


Aztán most gondolkodom, hogy visszamegyek, de valahogy azt érzem, hogy senki se lát belém és úgy érzem hogy visszamegyek és nem tudom mit mondanak majd, de nagyon félek, nem akarok nagy bajt.



23 éves lány vagyok egyébként.



2021. okt. 4. 21:47
 1/9 A kérdező kommentje:

Most hogy ősszel erzékenyebb lett ez csak egy napig volt kellemetlen, azóta jó. Bár azóta elkezdtem tapogatni, mert idegesít nagyon.:(


Ha megtapogatjátok a fejeteket ti is éreztek ilyen kisebb kitüremkedést a koponyátokon? Ami nem szimmetrikus kitüremkedés, mert a másik oldalt nincs?

2021. okt. 4. 21:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos. Amit egyébként egybe kell írni.
2021. okt. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, roppant kedves vagy. :))))))) leszarom jelenleg a helyesírásomat, de a helyemben te is így tennél!:) kívánok minden jót neked;)
2021. okt. 4. 21:51
 4/9 A kérdező kommentje:
Kár ide bármit is kiírni, mert itt csak helyesírás ellenőrzés folyik!
2021. okt. 4. 21:52
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyen dudorok vagy egyenetlenségek mindenkinél vannak. Hogy ez micsoda nálad, azt nem tudom, de ha nem nőtt akkor feltehetően nem daganat. CT kellene.
2021. okt. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ciszta?

Mozog?

2021. okt. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akár egy zsírcsomó is lehet.

Mindenképp mutasd meg orvosnak.

2021. okt. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem mozog, kemény. :/

Megmondom őszintén a ct-nek annyira nem örülnék, mert az nagy sugárdózis, aztán ha kiderül, hogy semmi, akkor lehet amiatt rákos leszek majd. Nem szeretném a ct-t.


Alacsonyabb sugár dóziusú röntgent, ha kérnek akkor arra elmegyek. Remélem, hogy nem a ct-t fogják ők javasolni. A net3n azt olvastam röntgennel nézik vagy mri-vel, de szokták uh-val is.

2021. okt. 5. 18:01
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Csontos képletet nem néznek UH-al. Röntgennel felesleges, ugyanis annyi minden egymásra vetül, hogy azon elkülöníteni nem lehetne, nem igazán vezet eredményre és akkor úgyis CT kell pluszban, ha meg látszik valami, akkor szintén, már ha csontos intenzitású a képlet. Nem nagy a sugárdózis CT-nél sem, nem leszel sem rákos tőle, sem semmi bajod nem lesz, ott létezik alacsony dózisú vizsgálat, röntgennél ezt én 18 évem alatt röntgenesként nem tudnám értelmezni. Természetesen te döntesz, illetve orvossal kell konzultálni mit tart legmegfelelőbb eljárásnak. MRI-n már voltál, azon ha nem látszott semmi, akkor az nem jó megoldás most sem.
2021. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!