Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen súlyos allergia elleni...

Milyen súlyos allergia elleni gyógyszer van, ami nem vényköteles?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokat szoktam túrázni a feleségemmel, ezért most befektettem elsősegély csomagba. Minden sikeresen beszereztem (kötszerek, fertőtlenítő, csipez, ólló, érszorító, hűtő/fűtő mentős 'takaró', stb.), egyedül valamilyen allergia elleni szer kéne, ami hasonlít az epipenhez, a következő szenárió miatt:

Tegyük fel, hogy erdő közepén túrázunk, feleségemet, vagy engem megcsíp egy rovar (mondjuk darázs). Eddig nem csípte meg ilyen, így nem tudhatjuk, hogy allergiás-e vagy sem. Perceken belül elindul az anafilaxiás sokk. Az erdő közepén nincs térerő, a legközelebbi ember lakta település is kilométerekkel odébb van, nincs idő odaérni. Milyen vény nélküli szert ismertek, ami súlyos allergiás reakcióra van kitalálva?

Sajnos az epipen vényköteles, nem valószínű, hogy csak "biztos-ami-biztos" alapon írna az orvos vényt nekem. Ha hivatkozok, hogy túrázok, vagy csak biztonság kedvéért, akkor adnak szerintetek vényt?

Illetve ha jól tudom, pl. repülőn sincsen ilyen orvosság, szóval csak így "hétköznapra" is jó, ha van (hátha valakinek az életét az menti meg, hogy nálam van).


Segítésgetek és válaszaitok előre is nagyon köszönöm!



2021. okt. 6. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Beballagsz egy gyógyszertárba és megkérdezed az illetékesektől.
2021. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Vagy elmentek allergiatesztre es kiderul, hogy szukseg van-e ilyesmire. Egyebkent se art tudni szerintem, ha meg soha nem csipett meg semmi es eddig nem derult ki.
2021. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy egy ilyen epipen igen csak drága, és nagyon rövid a szavatossági ideje.

Egy régi barátnőm allergiás volt a méhcsípésre, mentő vitte el anafilaxiás sokk miatt. Az orvos aztán írt fel neki epipent, ami 20ezer ftba került és 1 év volt a szavatossági ideje. Neki maga az orvos ajánlotta azt, hogy érdemes inkább azonnal mentőt hívni.

Szerintem "csak úgy" nem írnak fel ilyet, maximum ismeretséggel. Vény nélkül pedig tudtam csak "sima", általános allergiára vannak szerek. Ami amúgy jó ötlet lehet, mert olyat is hallottam már, hogy a mentős javasolta allergiás reakció esetén, hogy használjon fel az illető minden lehetséges allergiaellenes szert, ami otthon van (szemcsepp, orrspray, tabletta) és az késlelteti a súlyos rohamot. Nyilván egy anafilaxia nem múlik el ezektől, de addig talán elnyújthatja a tünetek súlyosbodását, amíg segítséget tud az ember hívni

2022. dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal*
2022. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!