Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy zajlik egy mellkas ct?

Hogy zajlik egy mellkas ct?

Figyelt kérdés
Le kell vetkőzni?

2021. okt. 14. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
2021. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már megtörtént, nem volt nagy ügy. Nem kellett volna parázni egy kicsit sem. Bár az eredmény miatt még nem vagyok nyugodt.

Szóval bementem, bejelentkeztem a beutalóval, kitöltettek velem egy kérdőivet, és egy kontrasztanyag beadására beleegyező nyilatkozatot. Nem kellett derékig se levetközni, csak kérdezték, hogy nincs e rajtam nyaklánc. Ráfeküdtem a "tepsire", közben intravénásan beadták a kontrasztanyagot, amire fel is hívta a figyelmemet a hölgy, hogy majd milyen érzés lesz. Meg elmondta, hogy figyeljek a géphangra, és a piktogramra, hogy mikor vegyek levegőt, meddig tartsam, és mikor lélegezzem ki. A kezeimet a fejem fölé kellett rakni. Bekerültem a gyűrűbe, ami sokkal keskenyebb mint egy MR készülék, és nem kattog. A kontrasztanyag hatása elég érdekes volt, nem is tudnám nagyon mihez hasonlítani, mintha a belső szerveimet bekenték volna vietnámi balzsammal. Olyan csípős, erős valamit éreztem, ami belsőleg meleg és bizsergető érzéssel öntött el, és vizelési ingert vátott ki. Bár ez szerencsére gyorsan elmúlt. Az egész nem tarthatott tovább 5-6 percnél. A kanült kiszedte a vénámból és beragasztotta. A leletet a tüdőgyógyász doktornőhöz küldik el azt hiszem 3-4 napon belül. De azt mondták én is lekérhetem ügyfélkapun keresztül.

2021. okt. 16. 07:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!