Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mire számíthatok a jövőben,...

Mire számíthatok a jövőben, mindenképpen romlani fog az a bizonyos szívbillentyű vagy tartható ez az állapot 80 éves koromig is?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok.A háziorvosom szívultrahangra küldött mitralis regurgitációra gyanakodva, de azt mondták, hogy nem vészes, 3 év múlva menjek vissza.Nincsen semmilyen tünet, esetleg csak annyi, hogy futás vagy nagyobb megterhelés után kicsit szédelgek, könnyen elfáradok.
2010. szept. 2. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég gyakori elváltozás ami neked is van, gyors állapotromlás nem várható, ezért is csak 3 év múlva kell visszamenned - csak tudomásod van ról, kontrollálják, ha esetleg panaszod van, tudod, hogy ez okozza, de nem kell éveken belül romlásra számítani! Idősebbeknél szükség esetén műthető, de te ezzel még ne számolj :)
2010. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mitralis prolapsus-om van minimális regurgitációval.Én megkérdeztem az orvost,azt mondta,hogy nem valószínű,hogy magától romlani fog a helyzet az évek során,esetleg majd idős koromra.Jobban kell tartanom az érelmeszesedéstől és érszűkülettől,illetve az ezek által okozott károktól,mint a billentyűhibámtól...(A családunkban ugyanis a billentyűhibán túlmenően anyai ágon öröklődik a magas koleszterin és vérzsírszint is).Úgyhogy a billentyűhibától szerintem nem kell tartanunk:)


Üdv:25/L

2010. szept. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!