Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üzemorvostól lehet kérni...

Üzemorvostól lehet kérni vizsgálatot? Lehet hozzá menni, ha beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Háziorvosom megbolondult, covid miatt nem fogad egyáltalán betegeket. Annyira fél, hogy szó szerint bezárkózott a rendelőbe. Telefonon szinte lehetetlen elérni, mert mindenki hívja őt ez miatt. 4 napja rosszul vagyok azóta hivogattam, sikerült vele beszélni, elmondtam a bajom, felírt gyógyszert vizsgálat nélkül, ami a tünetekre jó, ha vége a covidnak, akkor majd kivizsgáljuk mi okozza a rosszullétet :) ami nyilván jó esetben április május vagy június, addig szedjek gyógyszert, ami vagy elfedi a tüneteket vagy nem, de az biztos, hogy nem derül ki jövő nyárig, hogy mi okozza.


Viszont az üzemorvos nagyon kedves és lelkiismeretes évente van üzemorvosi vizsgálat, alaposan kivizsgál, ha valakinek van valami problémája abban segít. Cég mellett van háziorvosi rendelésre.

Kérdés, hogy lehet-e hozzá jelentkezni vizsgálatra panaszokkal?



2021. okt. 26. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Mint háziorvoshoz menj hozzá, ha átvesz a jelenlegitől. Kérdezd meg tőle, mivel nincs ellátási kötelezettsége területi alapon, ezért ő dönt. Ha igent mond átkéri a kartonodat és ő lesz az új háziorvosod.

Teljesen jogosak az igényeid egyébként.

2021. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezz át hozzá
2021. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem kell átiratkozni hozzá, felesleges, mehetsz oda hozzá, ha van panaszod, azért van ott, főleg ebben a helyzetben és ha úgy gondolja, hogy TP kell, vagy maradj otthon, akkor a háziorvosod felhívod, hogy ez az üzemorvos javaslata, email-ben meg átküldöd a dokumentumokat, ha kell.
2021. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha at tudsz jelentkezni hozza, akkor igen. Egyeb esetben nem koteles ellatni. De ha esetleg o nemet mond, mert nem tud tobb beteget fogadni es korzetileg nem hozza tartozol, akkor probalkozz be mas haziorvosoknal, hatha valaki tud fogadni.

Egyebkent ez nalunk is igy megy, haziorvos csak telefonon rendel abban az esetben, ha (valoszinuleg fertozo) beteg vagyok. Hat igen, erdekes 🤣

Ha mas jellegu a problemam, mittudomen, mondjuk felfazas, akkor viszont fogad.

2021. okt. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem fertőző betegség.

Itt senkit nem fogad semmivel.

2021. okt. 26. 16:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!