Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség a három-,...

Mi a különbség a három-, illetve négykomponensű influenza vakcinák közt?

Figyelt kérdés

Arra már rájöttem, hogy az egyikben három komponens van, a másikban négy. Dehogy ez hatékonyságban jelent valami különbséget? Esetleg van olyan akiknek kifejezetten az egyik ajánlott (mondjuk kismamák, krónikus betegek stb. esetén)?


Rágugliztam, de csak elmúlt évek híreibe botlottam, hogy elfogyott, meg jön szállítmány. Összehasonlítva nem találtam sehol.



#vírus #influenza #védőoltás #vakcina #négykomponensű #háromkomponensű
2021. okt. 29. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A négykomponensű oltásban 2 influenza A (H1N1 és H3N2) törzs van és 2 influenza B törzs (Victoria és Yamagata vonal). A háromkomponensűből az egyik B vonal (a Yamagata) hiányzik. Ha véletlenül az a törzs terjedne el, azok, akik a háromkomponensű oltással vannak oltva, nem lesznek védettek ellene. Persze, valószínűbb, hogy az influenza A törzsek fognak elterjedni, tehát valószínűleg jó lesz a háromkomponensű vakcina is. De volt már, amikor B törzs terjedt el.

Nem a komponensek számától függ, hogy kinek mi ajánlott. Felnőttek kaphatják az elölt vakcinát (amiből sokat rendeltek, ez a magyar gyártmány, történetesen ez a háromkomponensű). Gyerekeknek, kismamáknak inkább az alegység-vakcinát ajánlják (ez importált, négykomponensű).

2021. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor már csak az a kérdés, minek van a 3 komponensű, ha a másik jobb?
2021. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán mert az egész vizsgálati procedúrát végig kellene csinálni, ha négy komponensű lenne? Az meg nyilván nem öt fillér. Talán mert több, mint egy millió influenza vakcinát nem tudnánk importálni? Fogalmam sincs, lehet találgatni. Én csak a tényeket írtam le.
2021. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 Mert az olcsóbb magyar gyártmány.
2021. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!