Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha magánorvosi rendelésre...

Ha magánorvosi rendelésre megyek, akkor kell TAJ kártya? Illetve milyen iratokra lesz szükségem?

Figyelt kérdés

2021. okt. 30. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vidd magaddal a TAJ kártyád, igen. Vigyél személyazonosító okmányt, például személyi.


Ha konkrét betegség miatt mész, érdemes az azzal kapcsolatos leleteidet vinned. Például a legutóbbi röntgent, vérvételt.


Ha esetleg szedsz gyógyszert, írd fel egy listára a nevét, hatóanyagát. Ez nem biztos, hogy kelleni fog, nekem például fogorvos magánrendelésen kérte, amikor először voltam ott, mert sok gyógyszert szedek, és tudnia kellett, hogy az érzéstelenítésbe nem zavarnak bele.

2021. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

És mennyire fontos a a TAJ?


Az a helyzet, hogy most 150 klóméterre van a TAJ kártyám és pont azért mennék magánrendelésre, mert egy minél gyorsabb rutinvizsgálatot szeretnék… Meg most nem is vagyok regisztrálva egy háziorvoshoz sem, mivel legutóbb 17 éves koromban szorultam orvosi ellátásra és akkor még gyerek orvoshoz jártam. Azóta csak üzemorvosnál jártam. EÜ alkalmassági . Egy ideje pedig nem dolgozom, szóval a TB-t sem fizettem, de zsebből ki tudnám fizetni a vizsgálatot…


Szóval megvizsgálnának TAJ kártya nélkül is?

2021. okt. 30. 17:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha jól értem, nem fizeted a TB-t, így nincs jelentősége a TAJ kártyádnak, számodnak, az alapján pont arra keresnének rá, hogy TB biztosított vagy-e. Valószínűleg el sem fogják kérni, a lényeg, hogy kifizesd a szolgáltatást.
2021. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Én mikor magánban mentem először, ki kellett tölteni egy papírt és beírni a TAJ számot, ez csupán az azonosításhoz kell, de nem kötelező megadni, ergo, ha nincs TAJ kártya nálad, de tudod a számod, akkor beírod, ennyi, senkit sem érdekel, hogy érvényes-e, hiszen nem TB-re veszel igénybe szolgáltatást.
2021. okt. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!