Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kórházban töltött időre...

A kórházban töltött időre sima táppénz jár?

Figyelt kérdés

Betegszabadságom már nincs.

A háziorvos azt mondta, hogy arra az időre nem kell táppénz, mert rajta van a zárójelentésen, hogy mikor voltam kórházban.

Akkor most mire számitsak?


2021. okt. 31. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A zárójelentéssel kaptál egy igazolást, amin rajta van, mettől meddig voltál bent. Azt a papírt kell leadni a munkahelyen, annyi a különbség, hogy a betegszabadságra 70%-ot kapsz, utána otthoni táppénzre 60, a kórházi csak 50%. A zárójelentésedhez a munkáltatónak semmi köze!

Ha a kórház után még otthon maradsz továbbra táppénzen, akkor ennek az igazolásnak a hátuljára ráírja a háziorvos, hogy továbbra is keresőképtelen vagy. Azt viszont nem tudom, a keresőképességet rá kell-e írnia.

2021. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet:

3-as táppénz kód: közúti baleset


A keresőképtelenség első 15 munkanapja betegszabadság, ezt követően jár táppénz, amihez a munkáltatónak 1/3 hozzájárulási kötelezettsége van.


Akkor ha én pl 7200at keresek egy nap, akkor a kórház utáni táppénzre csak 2400-at kapok? A kórházi időre meg 5000/nap??

2021. okt. 31. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt a kódot, én 8-assal vagyok itthon.

De alapból a bruttó havi fizetésedet oszd el harminccal, ennek a felét kapod naponta, ugyanis a táppénz hétvégére is jár. Ezt felszorzod azokra a napokra, ami a kórházi igazoláson szerepel.

Ebből csak 15% Szja jön le, mást nem vonnak belőle.

2021. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kórház utáni időszakban még ugyanez, csak ott 60%.

De akkor ahogy írtam, rá kell íratni a háziorvossal a hátuljára, hogy továbbra is keresőképtelen vagy, és mikortól.

2021. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy ha volt idén béremelésed, ne a mostani béreddel számolj, hanem a tavalyi átlagkereseteddel.
2021. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huuu de bonyolult dolgok ezek :)

Én is ahogy néztem, van 4es meg 6os táppénz a kórházra, amiért valamennyi jár, a 8asra meg több.

3ast nem is láttam abban a leírásban...

2021. okt. 31. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanannyit kapsz mindegyiknél, a különbség csak annyi, hogy a munkáltatónak más részt kell belőle vállalnia. De ebben nem vagyok otthon, nem vagyok pénzügyes. Csak január óta vagyok táppénzen, közben öt kórházi bentfekvéssel.
2021. okt. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!