Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sztk-s rendelésről ha valahova...

Sztk-s rendelésről ha valahova továbbküldenek azt intézhetem magánban? (a gyorsaság miatt gondoltam erre)

Figyelt kérdés
Szóval neurológiára megyek majd derékfájás miatt ami kisugárzott a lábaimba... Nagy valószínűséggel mr-re küldenek majd. A kérdés,hogy a dokit megkérdezhetem e,hogy magán uton intézhetem e az mr-t elfogadja e azt?! Mert magán uton pár nap alatt meglenne,nem kéne heteket,hónapokat várni. Vagy ezt nem szeretik a dokik?

2021. nov. 4. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy intézheted magánban az MR-t, úgy gyorsabban meg is van. Mégis miért ne fogadná el az orvos?
2021. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze! De azt a TB nem téríti.
2021. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom,csak azt hittem rossz néven veszik ha sztk-s rendelés után magànban intézném az mr-t. Semmi másért nem akarom magánban intézni csak a gyorsaság miatt,utánna ugyan úgy sztk-ba mennék vissza a lelettel.
2021. nov. 4. 13:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik rossz néven. Ez képalkotó diagnosztikai eljárás, nekik is jobba ha hamarabb megvan. Páran közülük annak nem örülnek, ha ugyanazzal a problémával elmész SZTK-s és magánrendelésre is. De ez a kisebbség. Velük nem kell foglalkozni, mivel egy normális orvos ezen nem sértődik meg. Teljesen rendben van, ha valaki kér egy második orvosi véleményt, vagy esetleg menet közben elfogyott a pénze, ezért visszamegy az SZTK-s rendelésre. (1#)
2021. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezzel ne foglalkozz, ott csináltatod ahol akarod, csak a magán pénzbe kerül, de ha ez nem gond akkor mehetsz oda simán, utána vissza TB-s orvoshoz. Sokan csinálják így, én bőrgyógyászaton voltam TB-s rendelésen és utána mentem magánba műtétre,senkit sem érdekelt.
2021. nov. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,mindenkinek a gyors válaszokat. 🙂
2021. nov. 4. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!