Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit gondoltok? Nagyon buzditja...

Mit gondoltok? Nagyon buzditjak az embereket a 3.oltasra, nagyon azt akarjak, hogy vegyek fel az enberek. Ugye nem lesz az, hogy a munkaadok elobb utobb kotelezik majd a 3.oltasra az embereket es hogy a vedettsegi elobb utobb a 3.nelkul ervenytelen

Figyelt kérdés

Izgulok emiatt mert a 3 at mar nem akarom . Tudom h a jelenlegi jogszabaly 2.t ir elo. Mondtal azt is h az esetleges 5.hullamban az lesz vedett, akinek 3 van.


Nyugtassatok meg, koszi



2021. nov. 11. 11:00
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Meg a másik az, hogy külföldön, pl. Franciaországban is csak az időseknek lesz kötelező a 3.oltás.

Ebből gondolom h nem biztos h a munkaltató kötelezhet a 3.ra a védettségi a csak két oltástól nem lesz érvénytelen és jelenleg is 2 oltást írnak elő a védettségihez.


Vélemény? :)

2021. nov. 11. 12:21
 22/25 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Védettségi az első 2 után egy évig érvényes úgy tudom. Az, hogy a 3. oltás lesz-e kötelező még senki sem tudja, egyelőre nem az. Az oltóanyag gyártója elvileg csak 6 hónapig garantál védettséget, de hogy utána kinek mennyivel csökken az ellenanyag szint azt nem tudja. Úgy gondolom, hogy az lenne az igazságos, ha eltelik 6-8 hónap az első 2 oltás után, akkor jár egy ingyenes ellenanyag vizsgálat és ha ott az nem megfelelő, akkor kell a harmadik.
2021. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy aki 2x beoltott annak korlátlan érvényességű, akik átestek a betegségen, annak korlátozzák az érvényességét.


Ha bevezetnék azt, hogy kötelező a 3.oltás, viszont még nem telt el a 4 hónap (a második és a 3.oltás közt ennyi időnek kell eltelnie) ugye attól még érvényes lenne a védettségim, amíg le nem telik a 4hónap? Irjatok mert ez nagyon izgat,

2021. nov. 11. 12:51
 24/25 A kérdező kommentje:
Most olvastam és Gulyás azt mondta, hogy nincs központi szabályozás, előírás a 3.oltással kapcsolatban, orvos megmondja mi legyen, a páciens dönt. :) és időseknek krónikus betegeknek ajánlják
2021. nov. 11. 13:50
 25/25 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez jelenleg így van.
2021. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!