Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Trombózis vizsgálatot vagy...

Trombózis vizsgálatot vagy hajlamot nem lehet tb alapon megcsinálni?

Figyelt kérdés
Fogamzásgatlót szedek, és most váltottam új munkahelyet, ahol napi 11 óra ülőmunkát kell végeznem 2 naponta. Hátul fájdogál a combom, ezért szerettem volna orvossal megnézetni, de a google csak magánorvosokat dobott fel, én meg nem fogok tudni 20-50 ezreket fizetni. Háziorvost még mindig lehetetlen elérni a covid óta szóval nem tudom ez ügyben hol érdeklődjek.
2021. nov. 14. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet a hajlamot. Leiden mutáció vizsgálat 8000Ft.

A comb fájdalmat természetesen vizsgálják ingyen, próbálkozz elérni a háziorvost. 11 óra üléstől mindenkinek fájna, óránként 10 percre meg kell mozgatni.

2021. nov. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet. A háziorvossal kell megbeszélned, hogy ha a szűk családodban sokaknak volt trombózisa.
2021. nov. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Haziorvos nem. Max ha beutal hematologiara, ott. De amugy egy harmas panel 18 ezer forint kornyeke, abba azert nem kell beleszakadni.
2021. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as, értsd jól...
2021. nov. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor írok a háziorvosnak... Csak múltkor is mikor beteg lettem, 2 hét után válaszolt. Telefont fel se veszik. Köszönöm a válaszokat.
2021. nov. 14. 11:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nem igazán értem...

Gondolom egy ideje szeded a tablettát, eddig nem érdekelt a dolog. Most észlelsz valami tünetet, ami szerinted esetleg trombózisra utalhat, és el akarsz menni genetikai hajlam szűrésre. Minek?

Az azt mutatja ki, hogy van-e genetikai hajlamod, nem azt, hogy most éppen van-e trombózisod. Attól, hogy az negatív, még lehet trombózisod.

2021. nov. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, egy szóval se mondtam, hogy mikortól szedem a tablettát. Nemrég kezdtem el, 3 hónapja és mivel benne van, hogy megnöveli a trombózist és már ülőmunkát is végzek, ezért persze, hogy feszélyez a dolog. De mivel egészségügyilek nagyon fontos most nekem a tabletta, nem hagyhatom csak úgy abba.
2021. nov. 15. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!