Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Utoljara kb 20 eve kaptam...

Utoljara kb 20 eve kaptam tetanusz oltast, ujra kell kezdenem az oltasi ciklust?

Figyelt kérdés
Hanyszor kell beadatnom es milyen idokozonkent? Pici koromban gyerek koromban es serdulo koromban is megkaptam, aztan nem torodtem vele. Eltelt tobb mint 20 ev.

2021. nov. 15. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá szükség addig, amíg valamilyen sérülés nem indokolja.
2021. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
32%
Mindenképpen! Ez egy ciklus, ahogy nagyon helyesen írod is! A ciklikusság azonban nincs meg és a védettség nem áll fent ha nem ismétled meg mihamarább, hisz ciklikus és ez pont erről szól! Remélem segítettem! :)
2021. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A tetanusz ismétlő oltás 1 oltást jelent. Kb. 10 évig véd.
2021. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
Azt írta 20 éve nem kapott! Akkor kéne kérnie szerintem! Meg hát ciklikus azt írja! Én nem vitatkozom ha ezt tényként állítja! Amúgy egy ciklus lehet pár hét, pár év, lehet 10 év is csak ismétlődjék! Nem logikus? Szerintem az!
2021. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Amúgy 3-as ha ismétlő oltás, hogy lehet 1? Az egy nem ismétlődik! Szerintem elírtad ;)
2021. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös. A gyerekkori tetanusz oltást megismételHETED ( nem kötelező, kivéve ha olyan sérülésed lesz) Akkor már nem több, hanem egyszerre csak 1 oltást fogsz kapni, amit utána szintén megismételHETSZ. Ha nem ismétlődik akkor a következőre mit mondasz 1 1 1 1 1 ... Ismétlődik az 1 vagy nem? :)
2021. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ez most komoly? A műveleti jeleket írd a számok közé, tudod az összeadásét! + Akkor 1+1=2 kapsz! Elmagyarázom jó?! Ha gyerekkorában kapott oltást az egy, ha most kap egyet az plussz egy! Tehát most a második oltását kapta meg életében tetanuszból nem az elsőt! Vagy szerinted az orvos mit kérdez? - Kéri a gyerekkori oltását? Biztos elhagyta! Nem baj megkeressük! Tuti az ágy alatt van!
2021. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kiskoromban tobbszor kaptam mert az elsoket rovid idokozonkent adjak mert ciklikus (a masodik talan fel ev utan van de nem vagyok benne biztos), utana talan 5 ev utana meg 10 evenkent kell ismetelni....az utolso ota eltelt tobb mint 20 ev, tehat nem tartottam be a 10 evet! A kerdesem az lenne, hogy be lehet e adatni most siman ugy hogy ertelme is legyen vagy ujra kellene kezdenem elejetol a ciklikus oltast. Legyszi csak az irjon aki tudja, mert idaig nem kaptam normalis valaszt.
2021. nov. 15. 15:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell újrakezdeni. Én 35 évvel a gyerekkori utan kaptam 1-et.
2021. nov. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!