Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Plaszikai sebész csak maszekba...

Plaszikai sebész csak maszekba, mit csináljak, ha a területileg illetékes kórházban nincs plasztikai sebészet, se plasztikai sebész?

Figyelt kérdés
Egy olyan tb által támogatott műtétre van szükségem, amihez plasztikai sebész kellene. Az orvos, aki megcsinálná, egy sebész, abban lehet, hogy jó, de az arc plasztikázásban nincs gyakorlata, és én nem merem az arcomat rábízni. Milyen lehetőségeim vannak vidékiként? Ha gyakorlott plasztikai sebészt szeretnék megbízni, akkor csak magán úton mehetek, egy vagyonért?

2021. dec. 11. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha területileg illetékes helyen nincs olyan ellátás, akkor mehetsz máshova (első sorban a területileg illetékes kórház feletti progresszív intézetbe, jellemzően az a megyei kórház).
2021. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sosem értettem azt, hogy miért a betegnek kell sebész vagy orvos után futkosnia. Az az orvos, aki a műtétet javasolja, az mondja meg hová tudsz menni, kihez érdemes vagy a háziorvos, neked honnan kellene tudni?
2021. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es. Beutaltak. De itt nincs plasztikai sebész. A sima sebèsz csinálná. Én nem merem rábízni magamat. A problémát biztosan el tudná hárítani, de nekem az esztétika is fontos.

Gondolom nem véletlenül van külön szakvizsga.


Feltételezem, hogyha a vakbeled fáj, akkor nem a fülészetre mész. Pedig műteni ők is tudnak.

2021. dec. 11. 15:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben el kell menni más intézménybe. De ha a területileg illetékes kóházban eszerint van ilyen ellátás, akkor a másik kórház nem köteles vállalni. A kórház döntése.
2021. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van is államiban plasztikai sebész, akkor se vállal belátható időn belül, plusz ha csak esztétikai okból mész hozzá (=félted a pofikád egy anyajegy leszedésnél, nem pl. 75%-ban égett a tested vagy nyúlszájú vagy), akkor eleve térítéskötelesen lát el.

Egyszerűbb, ha elmész magánba. Időben és normális körülmények között megcsinálják.

2021. dec. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!