Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel előtt szólhatok emiatt?

Vérvétel előtt szólhatok emiatt?

Figyelt kérdés

Egy hónapja voltam vérvételen amit alaposan elszúrtak. Már a sorbanállás közben felfigyeltem az 50+ kiégett Marikanénire, aki kevés pénzért egy olyan szakmát űzhet amit még utál is, de főleg az embereket - abban az 1-2 perces légyottban pedig szenvedélyesen kiéli a gyűlöletéből gyökeredző perverzióját.


A fentiek egyenes következménye egy kiugrott ér ami percek alatt kisebb ökölméretűre dagadt, ezt hetekig tartó fájdalom és al- illetve felkart érintő hatalmas kékes-zöldes-sárgás elszíneződés kísérte.


Nem fogom őt felmenteni, váltson szakmát, ha nem tudja a feladatát a kellő hivatástudattal ellátni. Itt emberekről van szó, nem tárgyakról. Rendszeresen járok vért adni, ott 20-30 percen át lóg belőlem a tű, másnapra semmi nyoma, neki 1 perc alatt sikerült lerendeznie úgy, hogy az 1 hónap múlva is látszódjon. Nevetséges és nonszensz, hogy lassan egy mezei vérvétel miatt is magánpraxisba kell menjek, hogy emberhez méltó ellátásban részesüljek.


Mivel kontrollvizsgálat miatt ismét mennem kell, gondolkodom rajta, hogy hangot adok az ellenérzéseimnek. Van rá esély, hogy így emberszámba vesz egy olyan intézmény, amit én tartok el az adóforintjaimból?



2021. dec. 15. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Így is kevés az egészségügyi dolgozó, ennek semmi következménye nem lesz azon kívül, hogy egy kis hiszti miatt lejáratod magad mindenki előtt.
2021. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted hiszti, hogy hetekre elintézte a karom. Mondjuk arra kíváncsi lennék, ha nemtörődöm hozzáállás miatt neked származna egészségügyi problémád, akkor is hisztinek fognád fel?


Ha a boltba bemész elvárod, hogy hozzájuss a megszokott élelmiszerekhez? - pedig elég nagy a munkaerőhiány az áruszállításban


Az étteremben ragaszkodsz hozzá, hogy a pincér kedvesen bánjon veled? - pedig a vendéglátásban is küzdenek, és gyakran 14-16 órákat dolgoznak emiatt, de te mégis elvárod a precíz kiszolgálást


Akkor én miért nem várhatom el ugyanezt az eü-ben? Kevesen vannak, leterheltek, oké, pont ezek miatt vannak várólisták, kígyózó sorok de azt gondolom, hogy az emberséges ellátás mindenkit megillet.

2021. dec. 15. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy ritkán előfordulhat, főleg akinek gyenge vagy vékony a vénája hogy átszúrják.
2021. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kb. mindig igy járok, totál szetszúrjak a vénámat.
2021. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Panaszkodj csak, mindenki azt teszi. Biztos minden az ő hibája stb stb elvégre te ember vagy meg ilyesmik.

Egyébként az lenne a megoldás, ha megtanulnád magadnak levenni a véred. Ehhez mit szólsz? Ezzel terhet vennél le az eü-sökről és magadat biztosan emberi bánásmódban méltatnád. És neked tutira soha nem kékülne be a helye ami véletlenül sem azért történik ám mert te nem nyomtad elég ideig a helyét.. Vagy mondjuk a véradós vénád csupa heges meg kemény.

Ha ilyen vagy, vegyél előre heparinos kenőcsöt, meg jégakkut és jegeld utána. Ennyi.

2021. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben, megtanulom, de akkor tessék visszautalni a befizetett TB járulékot.


Nem vagyok ilyen, nem heges a vénám, soha nem volt ezzel probléma. Műtétek miatt már milliószor vettek tőlem vért illetve ahogy írtam, rendszeres véradó vagyok. Másnapra egyiknek sem volt nyoma.


Érdekes amúgy, manapság már trendi lett felmenteni azokat, akik nem végzik kellő hozzáértéssel a munkájukat? Engem sajnos ezért még kirúgnának, de lehet akkor az eü-ben kellene elhelyezkednem.

2021. dec. 17. 07:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Utaltasd vissza a TB járulékot oda, ahova elköltötték ugyanis már adóként fizeted és biztos lehetsz benne hogy nem az egészségügyre költik.


A véradóknak mindig heges a vénája.


Helyezkedj el nyugodtan eü-ben, van hely bőven. De előtte tanulj meg felnőttként viselkedni és nem apróságokon hisztizni.

2021. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!