Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Covid : legyen szíves valaki...

Covid : legyen szíves valaki elmagyarázni nekem - hogy a jelenlegi Magyar rendszer szerint - Hogyan tudok teszt-hez jutni abban az esetben ha úgy érzem hogy covidos vagyok?

Figyelt kérdés
Telefonálok valakinek vagy gyógyszertárakban vásárolok több ezer forintért?

2022. jan. 7. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Hivatalosan? Vagy csak magadnak hogy tudjad?
2022. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Haziorvost hivod

Idopontot kersz maganlaborban tesztre.

Mindegyik hivatalos.

Vannak gyogyszertari gyorstesztek, nem megbizhatoak teljesen. 60 szazalekbwn max

2022. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a háziorvosodat felhívod, ő rendel tesztet neked. Barátnőm kedden hívta fel az orvost, ma hívták a mentőktől, be tud-e menni (nem tud, nagyon pocsékul van), talán vasárnap kiérnek hozzá, utána még egy-két nap, amíg az eredményt megkapja.

Vagy keresel egy magán szolgáltatót, itt fizetned kell, de egy napon belül szokott lenni hely és max. egy nap, mire eredmény van.

2022. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ingyenes kell akkor háziorvosod felhívod és elmondod hogy arra gyanakszol hogy covidos vagy és valószínű kiírja a tesztet vagy időpontot kérsz Whitelab-nál vagy ahol akarsz és fizetsz érte vagy veszel patikai gyorstesztet ami szintén fizetős
2022. jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A patikai gyorsteszt nem hivatalos, nem kerül be semmilyen rendszerbe.
2022. jan. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvost hívd fel és a tüneteid és a körülmények alapján, ha feltételezhető a covid, küld mentőt. Vehetsz gyorstesztet is a patikában, és ha pozitív, megerősítheted hivatalosan is, küldeniük kell a mentőt, mert pl. csak akkor jár a védettségi kártya. Vagy nem küldenek mentőt, hanem be kell menned valahova. De ha nagyon rosszul vagy, akkor mentőt küldenek. Hozzánk nem is jöttek be, az utcán állva vették le tőlünk a mintát, csak a gyerekkel ültünk be a nyitott mentőautóba.

Csinál a mentős egy gyorstesztet, ha az pozitív, akkor nincs szükség PCR tesztre, kapsz egy papírt és hivatalosan is covidos vagy. Fel kell hívnod a háziorvost és jelezni neki ezt a tényt, aki intézi a lejelentést, de úgy tudom, a mentősök is lejelentik. A háziorvos valószínű azonnal kiírja az Azi Sandoz antibiotikumot és a Faviripavirt. Kapsz írásos tájékoztatót a Faviripavirról, meg valami immunglobulinos kezelés lehetőségéről. Mindkettőt saját felelősségre. A pozitív teszttől karanténban vagy, megkérsz valakit, hogy váltsa ki neked a gyógyszereket a patikában a felhőből. Ehhez a TAJ számodat és egyéb adataidat mondd meg az illetőnek. A háziorvos elmondja még miket érdemes szedni, pl. ACC 600 is nagyon fontos vagy más köptető. Az Azi Sandozt szerintem érdemes beszedni minél előbb, a Faviripaviron én agyaltam egy sort, de csak a 12. napig van értelme bevenni. Szerintem ha az 5-6. nap környékén romlani kezd az állapot, azonnal be kell szedni a Faviripavirt is és az Azi Sandozt is, ha addig nem tette valaki. Pulzoximétert is érdemes azonnal vetetni a patikában, ha pozitív lesz a teszt. És jó sok vitamint. Ki is írnak valamennyit, de annál jóval több C és D vitamin fog kelleni.


Tudom, kicsit bővebben válaszoltam, de hátha valakinek segít.

2022. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!