Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudnám elkerűlni hogy...

Hogyan tudnám elkerűlni hogy megkatéterezzenek ?

Figyelt kérdés
Február elején lesz a műtétem és volt egy kis elbeszélgetés az orvosommal . Katéterezni akarnak előtte és ezt bent is akarják tartani pár napig. Úgy érzem nem fogom kibírni, még sosem volt ilyenben részem. Mit tehetek? 40f

2022. jan. 13. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt. Észre sem vettem. Akkor tették be, amikor már elaltattak. Utána 1 vagy 2 napot volt bent. Nem éreztem. Szerintem ilyen kevés idő alatt nem okoz gondot. Ha sokáig van bent, akkor szokták már érezni és esetleg fájhat is.

Milyen műtét lesz? Miért kell katéter? Nem tudsz majd mozogni? Orvosnak mondtad ezt? Van már lehetőség?

2022. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha még sose volt ilyenben részed, honnan veszed, hogy nem fogod kibírni?


Felnőtt férfiként ez az irreális félelem túlzás.

2022. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem fogsz bele halni hogy meg katétereznek.
2022. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha el akarod kerülni az attól függ milyen műtét.

Van olyan ahol eleve a műtét jellege miatt nem fogod tudni elkerülni.

De lehet, hogy csak azért akarnak berakni, mert a műtét után nem fogsz tudni mozogni, és wcre menni. A katéter pedig a személyzet számára a legkényelmesebb. Ilyenkor elvileg van lehetőség mondjuk pelenkát használni, de ez nekik sokkal nagyobb macera.

Amúgy meg, miért itt kérdezed meg és nem inkább az orvostól a konzultáción?

A katéter nem egy olyan brutál dolog, simán ki lehet bírni. Egy pelenka sem jobb.

2022. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt többször is. Ha altatáskor rakják be nem lesz gond. Pár napot símán ki lehet bírni, főleg akkor vélhetően még a kórházban lesz. A kivétel nem fáj. nagy levegőt kell venni és összeszorítani a fogat és már kint is.
2022. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A műtét után kb egy másfél hétig nem állhatok a lábamra ezért akarják a katétert. Korábban voltam már kórházban akkor érdekes módon lehetett kacsába vizelni. Pelenkát sem szeretnék sosem volt még rajtam.
2022. jan. 13. 18:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon fajt
2022. jan. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd inkább hogy bepelenkázzanak. A katéterrel nagy a fertőzésveszély. A nővérkék szivesen pelusoznak egy negyvenes pasit😁
2022. jan. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sokáig én sem szeretnék katétert. Beszéld meg az orvossal. Biztosan meg lehet oldani.
2022. jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor most is kaphatól kacsát.

És milyen műtét lesz?

2022. jan. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!