Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hozzá lehet szokni a boncolás...

Hozzá lehet szokni a boncolás ezen részéhez?

Figyelt kérdés
Eü karos vagyok, a szakdolgozatom patológiai vonatkozású, s bár a képzésünkben nincs konkrétan ilyen rész, ill. boncolás sem, a témám miatt a múltkor részt vehettem egy boncoláson. Az orvostanhallgatókkal ellentétben így nekem nem volt "bevezető" rész :) (először preparátumok; aztán prep. test, végül friss), hanem a nulláról szinte egyből a mély vízbe kerültem. A tudat volt főleg sokkoló nekem, hogy az ott ténylegesen egy ember, ám idővel persze már a szakmai részre koncentráltam, ami nagyon nagyon érdekes volt, így végig maradtam, figyeltem, tanultam. Viszont akkor is, ill. utólag is, edukációs jellegű videóknál is ha a látóterembe kerül az arc, képtelen vagyok átállítani az agyamat tudományosra, továbbra is eléggé sokkoló nekem az a látvány, és egyelőre még képtelen vagyok észérvekkel/szakmailag felülírni ezt a nagyon erős, rossz érzést. Ezen a területen, a tanulási folyamat elején ez egy teljesen természetes dolog, és az ember előbb-utóbb hozzászokik ehhez, vagy fogadjam el, hogy ez már az elején eldől, kinek van ehhez gyomra és kinek nincs? Szakmai szemmel továbbra is nagyon érdekesnek találom ezt az egészet, de kíváncsi vagyok, hogy volt-e valaki, aki ugyanilyen tapasztalatokkal indult és mostanra már teljesen ki tudja zárni ezeket a dolgokat.

2022. jan. 15. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Orvos lettem. Mai napig latom magam előtt az anatómia, korbonctanon történteket. Az arcukat. Mindegyikre emlékszem. Szakmailag el tudok vonatkoztatni, de sosem felejtem, egyiket sem. Nem nekem való,ezt én már akkor tudtam. Olyan szakteruletet kerestem, amelyben ez nem mindennapos,bármennyire is erdekesnek találom az emberi testet es az ezzel foglalkozó tudományokat.
2022. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%
Minden szakmának van személyiségtorzító hatása. Az eüben dolgozóknál az, hogy sokszor távolítanak érzelmileg, tárgyként kezelnek beteget. Hozzá lehet szokni, csak kérdés megéri-e. Nem volt szükséged a boncolásra, erre egyedül a kórboncnoknak van szüksége. Ma már a patológusok se boncolnak, csak eléviszik a leleteket, esetleg pár szövetrészt és abból diagnosztizalnak. Legalabbis amerikai patologus ismerosomnel igy van. Na jo még a sebész, halottkém ilyesmi. Kutatoknak, mas eusoknek tök szüksegtelen. Hosszu tavon karos.
2022. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!