Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérnyomáscsökkentő elhagyása?

Vérnyomáscsökkentő elhagyása?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs meg a diplomám, de annyit még én is tudok, hogy káros. Középiskolás koromban rámaggatták az I10H0 diagnózist, eddig betegségtudatban kellett élnem. De ennek innentől vége!

Mi a menete, hogy üres kartonnal folytathassam? Kardiológustól kell szakvéleményt kérni, hogy nincs szükségem gyógyszerelésre, majd a háziorvos letisztítja a lapomat?



2022. jan. 19. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Hujuj, mi a káros ? A magas vérnyomás vagy a vérnyomás csökkentő elhagyása ? Előbb a vérnyomást kellene normalizálni (megfelelő sporttal pl.) és akkor elhagyni fokozatosan a gyógyszert, amikor a javulás jelei egyértelműek.
2022. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A vérnyomáscsökkentő szedése káros.

Még van hátra 1 félév tesim, majd felveszek valamit. Csak a mozgást mostanában nem bírom, a fejem is szorít.

2022. jan. 19. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

A háziorvosoddal kell ezt megbeszélni,Kell e vagy csak nagyon gyenge kell,illetve nem is.Vérnyomás csökkentőt nem szabad ám úgy gondolomra abbahagyni,még akkor sem ha úgy gondolod nekem már nem kell.

Itt nem a sporton van a hangsúly.Te magad irod,a fejem is szorit.

Ennek oka van .

2022. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki, hogy gyengébbet akarok, de rám se hederít. Ezért döntöttem én magam úgy, hogy kezembe veszem a dolgokat és a sarkamra állok!
2022. jan. 19. 15:14
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem a vérnyomáscsökkentők károsak, hanem a magas vérnyomás. Egy magas vérnyomás diagnózistól fölösleges betegségtudatban élni, attól még normális, panaszmentes élete lehet bárkinek.

Egyébként nem kell egyáltalán szedni vérnyomáscsökkentőt, csak be kell vállalni, hogy a hosszantartó magasvérnyomás tönkreteszi az ereket, növeli a szívinfarktus, stroke, vese- és szívelégtelenség rizikóját.

2022. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös, az orvosok úgy állítják be a dolgot, hogy kötelező szedni. De akkor jogom van felülbírálni.
2022. febr. 23. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól gondolod: kevés kivételtől eltekintve semmilyen gyógyszert nem kötelező szedni, jogodban áll a kelleténél korábban meghalni.
2022. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nem is a vonat elé fogok menni, annál intelligensebb vagyok.
2022. febr. 23. 21:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!