Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kisebb, varrott műtéti sebet...

Kisebb, varrott műtéti sebet nem kell kezelni?

Figyelt kérdés

Volt egy bőrgyógyászati kismütétem, melynek a helyét be kellett varrni. Az orvos szerint lehet vele nyugodtan zuhanyozni, nem kell semmi krém, tapasz vagy egyéb gondozás, csak majd varratszedés. Nem lesz így baj? Nem fog elfertőződni? Olyan helyen van a seb amit mindig ruha fed, nyilván szorosat nem veszek fel most, de azért nem steril a környezete.

Meghökkentett amit az orvos mondott. Vagy manapság már így megy a sebgyógyulás?



2022. jan. 29. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is új, pedig látok elég kisműtétet nap, mint nap és nem hallottam új irányelvekről. Én inkább nem áztatnám a sebet és tennék rá egy kisebb tapaszt, mert akármilyen kicsi is a seb, attól még el tud fertőződni. Nyilván, ha zuhanyzásnál vizes lesz, attól nem lesz még baja, de zuhanyzás után érdemes egy száraz fedést rátenni.
2022. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Manapság már van műanyag sebfedő. Ezt úgy fújják rá a sebre .

Nekem a fejemen volt műtét.Bekötése nehézkes volt,igy lett megoldva.

Így mentem varrat szedésre is .

2022. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát erre semmit nem tettek, még elég rondán is varrta be.
2022. jan. 29. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!