Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak ha 9 hónapja...

Mit csináljak ha 9 hónapja semmi hír az oltásiigazolványomról?

Figyelt kérdés
Májusban megkaptam az elsőt,aztán a 2.at Júniusba.2 hónap alatt nem küldték ,akkor utána néztem és volt akinek ilyen későn jött és mivel akkor nem kellett kb sehova elfelejtődött.Most megyek 10 kor a 3.ra ,az a kis kétoldalú papírom megvan .Ilyenkor kit kell megkérdezni az igazolvány felől vagy mi a teendő?

2022. febr. 3. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Kormányablak. Vidd a 2 oltásodról az igazolásokat. Vagy nem küldték ki, vagy rossz címre küldték, vagy nem tudom...Úgy készülj, hogy 3000 Ft-ba lesz neked a trehányságuk.
2022. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A meg nem érkezett oltási pótlása ingyenes, ügyfélkapun keresztül vagy személyesen kormányablakban tudod intézni.

Az oltást végzőknek felesleges mondani, nincs erre ráhatásuk.

2022. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
#2, a meg nem érkezett - mert rossz címre küldték és elveszett - pótlása nekem 3000 Forintomba került. Kormányablakban rálátnak, hogy hol keveredett el.
2022. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg ingyen küldtek újat, pedig csak interneten jeleztem. A fiamnak pedig amikor az ügyfélkaput intéztük kérdeztünk utána, miért nem kapta meg, ő kapott a helyszínen egy hivatalos nemzetközi igazolást, rá másfél hétre pedig a plasztikot is megkapta (az övé nem keveredett el, csak két hónap alatt nem sikerült legyártaniuk, gyártás alatt volt amikor bementünk a kormányablakba).

Hivatalos oldalon ezt az infót találtam:

"A védettségi igazolvány pótlása ingyenes, ha a korábban kiállított védettségi igazolványt a kiállításról

számított 30 napon belül nem kapta kézhez. Első oltás beadásának napjától számított 8. nap, illetve a

felgyógyulás napjától számított 8. nap a kiállítás napja."

[link] , 5. oldalon

Csak akkor kell érte fizetni, ha valaki elhagyta vagy megrongálódott nála.

2022. febr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kormányablak.


Vidd magaddal:

- "az a kis kétoldalú papírom megvan" ezt a papírt (ő az oltási igazolás egyébként)

- TAJ kártyádat (vagy azt az okmányt, aminek a száma szerepel az oltási igazolásodon)

- személyigazolványt

- lakcímkártyát

A kormányablak utána tud nézni, hogy hol akadt el a folyamat és ha kell, javíttatni az oltásaid rögzítését, újraküldeni a kártyád stb.

2022. febr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!