Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Idős embereknél milyen jelek...

Idős embereknél milyen jelek utalnak a közeli halálra? Honnan tudják a kórházban, hogy már nagyon közel a vég?

Figyelt kérdés
Többször előfordult, hogy idős hozzátartozó esetében telefonáltak a nővérek vagy az orvosok, hogy ha szeretnénk utoljára látni a rokonunkat akkor azonnal vagy másnap menjünk be. Az ilyen telefonok után valóban exitáltak a rokonaink 24-48 órán belül.

2022. febr. 3. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Aki pl. végstádiumos beteg, ott nagyon sokszor van, hogy a halála előtt nem sokkal hirtelen jól lesz. Lehet vele beszélgetni, jó lesz az étvágya, stb. Ilyenből lehet tudni, hogy hamarosan meghal.
2022. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lassul a keringés. Le esik a pulzus szàm, vèrnyomàs
2022. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Én idősgondozó voltam kint Németben. Volt egy nénim aki ágyban fekvő volt agyvérzés után. Egyik délután bementem hozzá és olyan furán vette a levegőt. Éber volt, de olyan furán túl mélyeket lélegzett. Szóltam a fiainak, hogy jöjjenek el. Jöttek is, megnézték, beszélgettek még vele már amennyit lehetett. Aznap éjjel meg is halt.
2022. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Akik már huzamosabb ideje fekvőbetegek, azoknak az arcuk is más lesz. A szem színe valahogy fakóbb, világosabb, az arc bőre mintha így vékonyabb lenne, szinte ráfeszül a contra (homloknál és orrnál lehet látni jellegzetesen, nem túlsúlyos embereknél). Van, aki szinte végig alszik, alig ébreszthető, egyre kevesebb mennyiségű táplálékot lehet neki adni (ha még nem parenterálisan táplálják), viszont az sokszor tényleg igaz, hogy utoljára még élénkebbek lesznek, adott esetben beszélgetnek és orientáltak az utolsó 1-2 nap.
2022. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Pont tegnap mondta egy doki, hogy onnan lehet tudni, hogy elkezd csökkenni a vér oxigénszintje.

[link]

2022. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Hippokratészi arcuk lesz, gyér pulzus, alacsony vérnyomás, gaspoló légzés, végtagok majd a teljes test fehér lesz, cyanózis, illetve üvegesebb szemek.
2022. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!