Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jj katétert minek tesznek?

Jj katétert minek tesznek?

Figyelt kérdés

1 cm-es vesekövem elakadt a vese felső részén.

Doki megvizsgált, majd azt mondta uroloszkópiával kiszedi.

Végül úgy döntött csak egy jj katétert tesz fel és 10 nap múlva eldönti mi legyen.Miert nem szedte ki egyből??



2022. febr. 4. 07:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Meg szeretné előzni az elzáródást.
2022. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gondoltam hogy stent lesz belőle.. Csak azt nem értem, miért nem írtak ki ESWL-re.
2022. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ohh ezen én is túl vagyok. Nekem a vese csatorna 3 cm ki van tagulva, a kő 8mm. Vesembe van,ki pisilni nem tudnám , és a görcs miatt estem túl szerdán ugyan ezen a műtéten. Nem úgy van,hogy csak ki szedi. Nekem 3-6 hónap múlva derül ki H mi legyen vele..de K...a fájdalmas a katater felé (nem éppen az) felhelyezese. Senkinek sem kívánom
2022. febr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mi az hogy 3 hónap múlva derül ki??addig bent lesz a cső??

5 évvel ezelőtt ennél nagyobb követ zúzott, mindenféle katéter nélkül .Nem értem minek ez a sok procedúra. Szenvedek a Jj-től folyamatosan. Van hogy görcsöl a vesém ,van hogy érzem mikor ülök. Most komoly ,hogy lehet fél évig benne lesz?????

2022. febr. 6. 09:43
 5/13 A kérdező kommentje:
Engem zsibbasztott mikor féltette. Nem éreztem semmit!
2022. febr. 6. 09:45
 6/13 anonim válasza:
Szia nekem 5 hónapja van bent a jj, március 8.-án veszik ki műtéttel. Be van kövesedve a cső, a vesekövem mellé szorult, plusz januárban kaptam egy vesekatétert is. ( hátamon jön ki a cső és zacskóban megy a pisi) a dupla j--től állandó fájdalmam van
2022. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát egy hét JJ katétert után visszamentem a dokihoz mert napról napra jobban fájt a vesém! Kiderült hogy eldugult a katéter és emiatt pang a vesém.

Két óra múlva már a műtőbe voltam. Kivették az eldugult JJ katétert és ureteroszkópiával szétvágták a követ, majd eltávolitották.

Egy napig volt hólyag katéterem és egy olyan JJ katéter aminek szintén ki volt vezetve a vége egy zacskóba.

Egy nap múlva kiszedték a csöveket. Hála Istennek azóta jól vagyok.

Ma sem értem minek tettrk be JJ katétert...miért nem szedték ki a követ ureteroszkópiával már legelőször...pedig magánkórházba voltam....egy biztos többet bennem ilyen JJ katétert nem hagynak napokra...mindenkinek jó egészséget kívánok!

2022. febr. 16. 21:28
 8/13 anonim válasza:
Lehet hülyeséget írok de nem lehet hogy az orvosok ez után pénzt kapnak? Nagyon ragaszkodnak hozzá némelyik. Nekem terhesen tette fel ragaszkodott hozzá de valamelyik kismamát meg lebeszélték róla. Én sem értem a te helyzetedet sem
2022. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Azt megkerdezhetem műtét után meddig voltál még kórházba? Altattak?
2022. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Péntek délben műtötték, vasárnap délben hazaengedtek.

Igy utólag tök fölösleges volt szerintem a JJ katéter. Most 1 cm-es kövem volt.5 Éve pedig zúztak egy 1,5cm-est!Akkor híre sem volt még a JJnek. Én mégegyszer nem engedném a JJ katétert. Csakhogy nem tudtam mivel jár! Pedig magánkórházba voltam.....és nem volt olcsó így sem...

2022. febr. 16. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!