Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az ha kórházba...

Miért van az ha kórházba megyek beavatkozásra, vagy befekszem oda, mindig elkapok valami rohadt fertőzést?

Figyelt kérdés
Elegem van abból hogy akármikor bekerülök a betegségem során a kórházba, mindig elkapok valami fertőzést. 3 hónapja befeküdtem, vért vettek tőlem, kaptam kezelést, elkaptam a vírust. Nem betegedtem le nagyon de pozitív tesztem lett. 1 hónapja voltam bent a műtét után kaptam szepszist. Legutóbb vizsgálaton voltam azóta taknyom nyálam egybe van, rákérdeztem az "orvos"-tól hogy miért lehetséges ez, mogorván lehord, hogy nem tartottam be a szükséges szabályokat.... Érdekes amióta kórházakat látogatom, minden kib*szott alkalommal, lebetegszek. Szerintem itt befejeztem az egészségügyet, Crohn beteg ide vagy oda, magándoki lesz. Azt mondták ott legalább odafigyelnek az emberre... Undorító, hogy nincs sterilitás egy kórházban.

2022. febr. 5. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a magyar kórházak állapota senkinek sem újdonság, viszont nálad immunrendszer probléma is lehet...
2022. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kórházi fertőzések gyakoriak, nemzetközi szinten is, Magyarországon pedig különösen.
2022. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyakoriak a kórházi fertőzések? Állandóan ez van. Ez egymagamnak 3 eset, abból az egyik halálos. Akkor kivetítve? Hány ember hagyhatta ott a fogát, csak ezek miatt, holott lehet ha otthon maradt volna, még talán élhetett volna?
2022. febr. 5. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de én félreértek valamit vagy téged valamikor sikeresen újraélesztettek vagy a szellemed írta ki ezt a kérdést ("egymagamnak 3 eset, abból az egyik halálos")?

Mindenesetre a CDC statisztikája szerint, az USA-ban 25 betegből 1 kórházi fertőzést kap, sejthetjük, hogy ez idehaza lényegesen rosszabb lehet. Általában a kezelőorvosok ennek tudatában javasolják a kórházi kezeléseket, így ezek jórésze indokolt, haszon-kockázat mérlegelést követően történik.

2022. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az más kérdés, hogy Magyarországon az ezek megelőzése érdekében tett intézkedések enyhén szólva szuboptimálisak.
2022. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4 esnek úgy értettem hogy a 3 fertőzéses esetből a szepszis halálos.
2022. febr. 5. 22:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3


Kórházba senki sem jókedvéből megy. Ahogy a 4-es is írta, létezik a haszon-kockázat definíció, senkit nem fektetnek be a kórházba viccből vagy kúra jelleggel.


Ha most neked szívproblémád van, amihez műtét és befekvés szükséges, akkor sajnos előfordulhat kórházi fertőzés, Európa szerte bárhol, itthon pedig ez fokozottan igaz a kizsigerelt kórházi körülmények miatt. Ha nem fekszel be, elkerülöd a fertőzést, csak éppen otthon valószínű hogy szívrohamban meghalsz 1 hónap múlva. Ez utóbbit már nem lehet kezelni, az elkapott fertőzést még igen. Ez a haszon-kockázat definíciója. Ez esetben a haszon az, hogy nem halsz meg szívrohamban és élhetsz tovább, a kockázat pedig az, hogy fertőzést kaphatsz el, ami után további kezelés szükséges.

2022. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!