Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van olyan háziorvos akihez...

Van olyan háziorvos akihez bejelentkezhetek Budapesten, és felírna nekem PrEP-et vényre?

Figyelt kérdés
Truvadát szeretnék szedni, és jelenleg nincs Budapesten háziorvosom, csak a vidéki területi. Olyan háziorvost keresek, akinél van kapacitás és be tudok hozzá jelentkezni, illetve aki hajlandó lenne nekem rendszeresen vényt adni a HIV elleni PrEP gyógyszerhez. Jelenlegi tudomásom szerint ez a lehetőség működik. A Keleti pályaudvarnál van egy gyógyszertár ahol külföldről rendelnek Magyarországon nem forgalmazott gyógyszereket is (Ausztriából és Németországból). Mivel ott olcsó a Truvada, én is onnan szeretnék, de vény kell hozzá. Unióban elfogadott a dolog, szóval csak egy orvos kéne aki nem homofób és felírja nekem.

2022. febr. 7. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos nem írhatja fel... Csak HIV-re specializált infektológus.
2022. febr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szent László HIV ambulanciája írhat ilyet. Háziorvos nem.
2022. febr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Régen így volt, de már enyhült. A háziorvos szabadon felírhat 1-3 havi adag Emtricitabin/Tenofovirdisoproxil hatóanyagot. Ezt sokszor ők maguk sem tudják.
2022. febr. 12. 09:12
 4/17 A kérdező kommentje:
Azóta azt is megtudtam hogy nem muszáj ragaszkodni a Truvadához, mert vannak olcsóbb készítmények is ugyanazokkal a összetevőkkel, és az orvossal sem a konkrét márkát kell felíratni hanem csak a hatóanyagokat.
2022. febr. 12. 09:17
 5/17 anonim ***** válasza:

Kérdező és ezeket az orbitális baromságokat mégis honnan veszed?


Az összes általad említett szer SZ jelzésű, magyarul csak erre specializálódott szakorvos rendelheti. Most néztem meg. Üdvözlettel egy háziorvos.

2022. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyébként meg használj óvszert. Probléma megoldva.
2022. febr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem enyhült... Csak infektológus szakorvos írhatja fel.
2022. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Egy vezető infektológustól, aki egy barátomat is informálta, aki azóta pontosan így szerzi már be a prepet egy ideje. Egy másik orvos barátom is tudja hogy ez már lehetséges. Csak egy háziorvost keresek akinél van még szabad kapacitás és hajlandó lenne felírni nekem.
2022. febr. 13. 21:39
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, attól hogy a vezető infektológus meg a haverod hülyeséget beszél még nem fog eltűnni a háziorvosi és gyógyszerészi programokban az SZ jelzés a gyógyszer neve mellől. A te általad említett szerek SZ jelzésűek. Ettől függetlenül persze lehet, hogy van olyan háziorvos aki TELJES ÁRON felírja őket, mert a NEAKot nem érdekli a dolog ha neki nem okoz kárt.
2022. febr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Miért beszélnének hülyeséget?
2022. febr. 14. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!