Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez a gyógyszer alkalmas arra,...

Ez a gyógyszer alkalmas arra, hogy a gyomort megvédje a túlzott savtól, illetve, ha van esetleges fekély, amelyet nem baktérium okozott, akkor segítsen a gyógyulásban?

Figyelt kérdés
[link]

2022. febr. 7. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
De nem orvos írta fel vagy miért kérdezed ezt?
2022. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szimplán csak a háziorvos asszisztensével írattam fel, mert olvastam róla a neten.
2022. febr. 7. 17:52
 4/15 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne, hogy ez a jobb vagy a Quamatel?
2022. febr. 7. 17:53
 5/15 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz, hogy igen, a fekély gyógyulásában segít.


De ez egy vényköteles gyógyszer, így nem értem a kérdés megírásának okát. Ezt felírta neked az orvos. Mi a kérdés akkor?

2022. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok. Nem olvastam el a két kommentedet a válaszom előtt. Ez normális helyeken úgy működik, hogy megvizsgál az orvos (vagy legalább kikérdez a panaszaidról), és ő választ neked gyógyszert. Nem a beteg dolga, hogy találja ki a netről a saját diagnózisát és a saját gyógyszerelését!!!


Kezdjük ott, hogy gyomorfekélyt eleve gyomortükrözéssel lehet diagnosztizálni!!! Nem pedig úgy, hogy "Google -> fáj a hasam -> asz'ondja gyomorfekélytől fájhat... asz'ondja van helicobacteres és nem helicobacteres fekély... hát én aztán biz'Isten nem vagyok helicobacteres".

2022. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem orvos írta fel. Tudod, itt kisebb városon úgy működik, hogy jóban vannak az asszisztenssel az emberek. Mivel nekem az utóbbi időben savtúltengéses tüneteim vannak, így rátaláltam erre a gyógyszerre, és megkértem az asszisztenst, hogy írja már fel. Fölösleges ezért bemenni a rendelésre, mikor az orvos is ilyesmit írna fel. De lényegében újra rátaláltam, mert anno szedtem ezt, csak azóta elfelejtettem. Így még a számítógépben is benne volt, hogy szedtem valamikor.
2022. febr. 7. 18:02
 8/15 A kérdező kommentje:
A komolyabb gyógyszerekhez itt is kell orvosi vélemény.
2022. febr. 7. 18:05
 9/15 anonim ***** válasza:
Quamatel gyengébb. Sajnos a GERD kezelése egy folyamat, fokozatosan kellene leépíteni a gyógyszert, fenntartó adag stb., amiről a netről lenézett gyógyszerrel fogalmad sincs.
2022. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#5, 6 vagyok.


Ennél a gyógyszercsoportnál adott, hogy milyen betegség esetén hány hetes kúra kell és milyen dozírozással! Ezt az orvos kompetenciája beállítani, nem az okj-t végzett Icuka asszisztensnőé és nem a WC-n googlizó betegé. (Ne vedd sértésnek!)

2022. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!