Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tesconál milyen céges egészség...

Tesconál milyen céges egészségbiztosítás van? Érdemes 16.000t érdékű választható juttatás esetén z egészsgbiztosítást választani?

Figyelt kérdés

Még nem rég jöttem, le kell telni a 4 hónapnak hogy választhassak extra juttatást. Viszont idáig nem sikerült megtudnom milyen fajta biztosítást választhatnék.

Vannak olyan biztosítások amik mindenféle szűrővizsgálatokat fedeznek évente. Ez nagyon jó lenne nekem, szeretem biztosra tudni hogy minden rendben van. A Tesconál is fedeznek éves kivizsgálásokat?

Az a helyzet hogy vannak egészségügyi problémáim. Van aminél elégedett vagyok az állami ellátással. Generalizált szorongással járok 3 hetente 25.000Ft-ért pszichiáterrel. Sajnos ott nem érvényes az egészségbiztosítás, pedig nem áll szándékomban lecserélni az orvosomat (nagyon elégedett vagyok vele). Egyébként is már enyhén hipohonder vagyok. Sok problémám volt, szóval hajlamos vagyok apróbb gondokat is komolyan venni. Viszont az alternatív gyógymódokat nem nagyon fizeti a biztosítás. A sima egészségügyi ellátás elég jó Csepelen.


2022. febr. 10. 14:09
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezek a biztosítások állandó kontrollokra nem adnak fedezetet, csak szűrés jelleggel használhatók, vagy kisebb beavatkozásokra, diagnosztikai eljárásokra pl.

Ott kell megkérdezni mikre nyújt fedezetet, vagy milyen módozat és akkor neten is meg tudod nézni. Hogy a Tesconál mi van, azt sajnos nem tudom.

2022. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönom, amit a neten találtam az kb. egy 0. Ha beteg vagyok és nem tudok dolgozni akkor pénzt kapok, de az már régen rossz. Ellátásról nem sokat írnak. Van valami ügyfélszolgálat ahol megkérdezhetem az állami rendelési időket meg a gyógyszerek összetevőit. Olyan mint egy rossz vicc.
2022. febr. 10. 15:00
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
De a Tesconál kellene megkérdezni, hogy most ez szolgáltatást nyújt vagy életbiztosítás, leírásod alapján utóbbi, akkor csak betegségre fizet, összegszolgáltatás alapján,viszont kérdés ki lesz a szerződő és a kedvezményezett.
2022. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kérdeztem. Majd legközelebb kissé rámenősebben kérdezem, nekem úgy tűnt sikerült zavarba hoznom a főnököt a kérdéseimmel. Pedig illene ezeket tudnia. Hivatalosan egészségbiztosítás, gondolom ha aktuális lesz csak kapok valami leírást. A neten csak egy pár éves pdf-et találtam a témában. Az nem túl biztató. Munkatársaim közül senki nem választotta extra juttatásként az egészségbiztosítást, de nem nagyon tudták megindokolni miért nem.
2022. febr. 10. 15:16
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az a baj, hogy ha csak egészségbiztosítás van benne és baleseti nincs, akkor sokat nem ér csak akkor, ha lesz egy betegséged vagy egészségkárosodásod. 16ezerért már tudsz komplexet kötni, de azt akkor ugye nem a munkáltató fizeti. Én a helyedben azt csinálnám, hogy ezt kérném cafeteriába vagy ilyesmi, nem tudom mik az opciók, amik neked pénz értéket teremtenek és akkor ezt az összeget inkább felhasználnám egy személyre szabott biztosításban, akár egy egészségfinanszírozóban, amit említettél is, hogy neked az jó lenne, azokban vannak szűrő vizsgálatok magánszektorban kevés várakozási idővel.
2022. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: Köszönöm a választ. Valószínűleg tényleg nem nekem való ez a biztosítás, azért persze megpróbálom kiharcolni a döntésig azt hogy kapjak valamiféle hivatalos tájékoztatást. Egyébként akár sima egészségpénztárra is kérhetném a 16k-t, de akkor már inkább erzsébet utalványt kérek. Azt úgyis felhasználom, az egészségügyi költségeimre meg ugyanúgy megmarad a megspórolt összeg.
2022. febr. 10. 16:50
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én ezt választanám.
2022. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!