Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova menjek ezzel a sérüléssel...

Hova menjek ezzel a sérüléssel, fájdalomcsillapító igényléssel?

Figyelt kérdés

Tegnap este eléggé elvágtam egy konyhakéssel az ujjam. Nagyon vérzett. Nem tudtam szakszerűen lekezelni.Egyedül nehéz volt megoldanom. Fertőtlenítő nem volt itthon. Vízzel lemostam, aztán egy sebtapaszt tettem rá, meg zsebkendővel bekötöttem ahogy tudtam. Az első 1-2 órában nem éreztem fájdalmat de azóta folyamatosan szúr, húzódik, lüktet , nagyon fáj. Egy percet sem tudok emiatt aludni.. A kérdésem az lenne hogy szerintetek hova menjek ma háziorvoshoz vagy a helyi ügyeletre? Jó lenne ha újra bekötnék rendesen, meg lefertőtlenítenék illetve kellene valami fájdalomcsillapító pl.cataflam.


Ezt ad a háziorvos ha megkérem vagy az ügyeleten adnak? Illetve újraköti az ujjam a háziorvos vagy a helyi ügyeleten?


Baleseti ügyeletre korházba nem mennék ilyen üggyel. de a háziorvos vagy a helyi ügyeleten nem fognak kinevetni,hogy fájdalomcsillapitóért meg újrakötözésért megyek?


Abszolút nem vagyok képben az orvosokkal, a haziorvosomnál 12 év alatt egszer sem voltam, régen sok műtétem volt,azóta tartok minden kisebb sérüléstől is. Most például attól nehogy vérmérgezést kapjak. Köszönöm ha válaszoltok.



2022. febr. 21. 04:03
 1/6 A kérdező kommentje:
*Azért sem tudtam valami jól lekezelni magamnak mert már a vér látványától is rosszul vagyok.
2022. febr. 21. 04:06
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Nem fognak kinevetni és legalább látják a sebet. De attól, hogy elmész még fájni fog legalább egy hétig, sajnos ez ilyen sok idegvégződés van az ujjakon. Nálunk is volt ilyen a családban, de a háziorvos elküldte sebészetre az illetőt, ott bekötötték. Mindegy hová mész, kihez, sürgős esetben mindenkinek fogadnia kell, mondd el, hogy nagyon fáj. Egyébként, bár drágábban tudsz venni vény nélkül is gyógyszertárban pl. voltaren dolo-t, vagy cataflam dolo-t, de hogy egy ujjvágás által keltett fájdalomra melyik jó, az passz. szerintem egyik sem, amíg a kötés hozzáér.
2022. febr. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Kórházba nyilván nem kell ezzel menni, de a háziorvosnál sem mindig van kötszer. A területileg illetékes baleseti sebészeti szakrendelésre kell menni a szakrendelőbe, reggel 8-tól már ott szoktak lenni.
2022. febr. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha veszek fertőtlenítőt ma a gyógyszertárban ér valamit hogy utólag fertőtlenítem le?
2022. febr. 21. 08:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Utólag már kb semmit.
2022. febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért elmentem ma a sebészetre. Azt mondták jól tettem és így kicsit jobban is érzem magam. Úgy elszorítottam tegnap a ragtapasszal hogy most ahogy leszedték egyből elkezdett nagyon vérezni vagy 10 percig. Lefertőtlenítették meg bekötözték rendesen. Majd szerdán kell menni új kötözésre. Már csak az aggaszt hogy mivel tegnap nem fertőtlenitettem le,nehogy vérmérgezés legyen emiatt de bizom benne hogy rendben lesz mostmár. Aki bizonytalan és nem tudja szakszerűen lekezelni az menjen el az orvoshoz. Itthon azt mondták,hogy majd kinevet az orvos hogy ilyennel megyek hozzá. Nagyon jól tettem most hogy nem a családtagokra hallgattam.
2022. febr. 21. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!