Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Védettségi kártya meddig...

Védettségi kártya meddig érvényes?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a védettségi kártyámat, és augusztusig érvényes a kártya szerint, de nem régiben azt hallottam, hogy csak májusig érvényesek ezek a kártyák. Melyik a hivatalos dátum?

2022. febr. 28. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Utolsó oltás után 9 hónapig.


EU-s szabály.

2022. febr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban mindenképp lejár. Jelen álláspont szerint májustól csak oltással lesz érvényes a védettségi kártya, de májusig sok víz lefolyik még a Dunán.
2022. febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én beteg voltam, azért kaptam a kártyát, szóval május után már nekem nem lesz érvényes?
2022. márc. 2. 17:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Március 7.-től nem kell már a védettségi kártya.
2022. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Február 15-től oltási igazolvánnyá alakul a védettségi igazolvány


[link]

2022. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Cubina ***** válasza:

A háborús helyzet miatt március 7-től eltörölnek minden korlátozást, megszűnik a védettségi kártya és már a munkáltatók sem kötelezhetik a dolgozót az oltásra, kivéve az egészségügyben. Maszkhordás is megszűnik, csak az orvosnál és a hivatalokban kell felvenni.

Érdekes, hogy eddig azzal zsaroltak mindenkit, hogy már csak három oltással lesz érvényes a kártya, és aki átesett a fertőzésen (és nyilvánvalóan erősebb immunitást kap, mintha beoltották volna), az már nem számít védettnek. Ez ellentmond minden logikának, de nem baj.

Most gyorsan beoltatta magát ki tudja hány ember a kártya miatt, erre március 7-től eltörlik, volt kártya, nincs kártya.

Ha valaki kizárólag a kártya miatt oltatott, az most nagyon mérges lehet.

2022. márc. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6


Én Decemberben vettem fel az elsőt (Jansen), és elvileg májusban kellett volna felvennem a másodikat, hogy érvényes maradjon a védettségi.


De akkor most ezt teljesen eltörölték ? Vagy úgy lesz mint tavaly, hogy ősszel visszatér a vírus ? Illetve talán vele együtt a kártya ?!


Lehet én olvastam figyelmetlenük, de akkor most véglegesen megszűnik az egész hüly.eség ?


Mert ha igen, akkor nem oltatok mégegyszer.

2022. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cubina ***** válasza:

Igen, megszűnik, de tudjuk jól, milyen „logikusan" folynak az események a vírus megjelenése óta...

Őszig nem lesz vírus (vagy csak nem kommunikálják majd), aztán valószínűleg megint kezdődik minden előlről.

Ha meg mi is belekeveredünk a háborúba, akkor kisebb gond is nagyobb lesz a vírusnál.


Ha csak a kártya miatt oltattál, akkor szerintem várj vele, amíg újra be nem vezetik, már ha egyáltalán bevezetik.

Bár ne úgy lenne, és eltakarodna örökre minden vírussal kapcsolatos dolog.

Egyébként azért is tűnt el most márciusban minden korlátozás (általában nyáron szokott ez történni), mert jövő hónapban lesznek a választások, és a kormány nem akarja senkinél kihúzni a gyufát, tudja hogy emberek már mindenre ugranak, elfogyott a türelem.

Szerintem legalábbis ezért.

2022. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!