Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha laborba kell mennem suli...

Ha laborba kell mennem suli időben, arról kapok igazolást? Bővebben:

Figyelt kérdés

Ne kövezzetek meg, még sosem voltam laborban.

Felfáztam, és az orvos elküldött a gyógyszeres kezelés végén laborba. Ha letelik az idő és vissza kell mennem, nincs időpontom szóval várakoznom kell majd, és vizeletet kell vinnem, amit fogalmam sincs hogy csak le kell raknom valahova, vagy beszélek is egy orvossal, igazából úgy kell kihúzni belőlük hogy hol mit kell csinálnom...

Az a gond, hogy sulim van mindennap, nem tudom megoldani hiányzás nélkül.

Ilyenkor kitől kell igazolást kérnem? Ír valaki ilyenkor?


Nagyon köszönöm

18/L



2022. márc. 4. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A vizeletet csak le kell adni, nem beszélgetsz orvossal.

Ha vérvétel is lesz, arra kell várni.

Igazolást a háziorvosod tud adni.

2022. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Régen ahol laktam, ott a vérvételes szoba előtt volt egy kisasztal, oda kellett lerakni a vizeletet vérvétel után. Szóval meg volt a vérvétel, aztán mondták ott bent, hogy ott kint vegyél egy poharat, és utána rakd majd oda vissza. Ennyi. De például ahol most lakom, ott úgy kell, hogy bemész a vérvételes szobába, és ott van egy asszisztens, aki sorra kérdezi az embereket, hogy vittek-e vizeletet. Ha nem, ad egy poharat, és konkrétan az asszisztens mellett van 3 wc fülke, és oda beküld. Ha végeztél, odaadod az asszisztensnek, aztán pedig ugyanabban a szobában kell várnod, és majd szólítanak. Szóval na az, hogy miképp megy a vérvétel, vizeletadás, az változó, de ha vesznek tőled vért, akkor ott megkérdezheted tőlük nyugodtan, hogy a vizeletet hova rakd. Mármint, gondolom vérvételed is lesz akkor? De ha nem, és csak vizeletet

Kell vinned, akkor nyugodtan kérdezd meg ott valakitől.



Amúgy igen, az igazolást a házi orvostól. De amúgy ha nincs időpontod, és a suliból sem akarsz sokat hiányozni, akkor menj korán, nálunk már 7 körül nyitva van a labor.

2022. márc. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom lesz e vérvétel, azt sem mondták.


Köszi szépen a válaszokat!💙

2022. márc. 6. 19:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!