Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Itthon meg lehet szüntetni a...

Itthon meg lehet szüntetni a tb-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok,. Párom ausztriában dolgozik, igazából ott is járt iskolába és mindent ott intéz.

Most váltott munka helyet, és úgy döntött hogy neki elég a kinti e-card, mert úgyis ott vesz igénybe mindent.

Itthon is van lakcíme és kint is.

Lehetséges ezt valahogy megszüntetni itthon hogy se a kinti államnak, se neki ne kelljen fizetni?

Vagy ahhoz totál ki kell jelentkeznie Magyarországról?

Előre is köszönöm, az előbb hívtam az államkincstárt, de egy részeg faszi vette fel, azt sem tudta mit beszél 🤯🤨


2022. márc. 7. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem csak hogy meg lehet, de meg KELL szüntetnie! Mert két EU-tagállamban nem lehet egészségbiztosítása.


Itt mindent elolvashatsz!


[link]

2022. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak 1 helyen fizethetsz TB-t, büntetèsre számíthatsz ha 2 országban fizetsz. Ott kell ahol életvitelszerűen tartózkodsz.
2022. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is kint dolgoztam, most gyesen vagyok és ugyan úgy fizeti utánnam az osztrák állam a tb-t hogy biztosítva legyek itthon is.

Ez ugyan így működik páromnál is, csak most ő meg akarja szüntetni mert hogy neki nem kell Magyarországra tb.

2022. márc. 7. 14:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Amennyiben egy EGT tagállam területén dolgozó, és ott biztosított személynek Magyarországon van az állandó lakóhelye, akkor az illetékes – külföldi – biztosító által kiállított igazolás alapján, Magyarországon is teljes körű természetbeni egészségügyi ellátásra jogosult. Ehhez saját külföldi biztosítójánál kell E 106 vagy E 121 nyomtatványt igényelnie.
2022. márc. 7. 14:13
 5/7 anonim ***** válasza:
3: ott van leírva, amit linkeltem. LE tudod tölteni a nyomtatványokat, kitöltöd, beküldöd.
2022. márc. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Neked
2022. márc. 7. 19:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg kell szüntetni, de nyugi.


ÉN 5 éve "szüntettem meg", és azóta járok vissza a kib. ügyintézőhöz, mert "elfelejtették felvenni a rendszerbe", és kiszámlázták kb... de minden évben.

És minden évben vihetem az itteni Krankenkassés papírt, a lakcímigazoló papírt (ja, miért nem magyarul viszem - fxom, mert Svájcban élek), és "jó, elintézzük".


Szóval ha balfsz az ügyintéző (vidéken lakom, területileg illetékes helyre kell mennem), akkor lesz pár köröd.

2022. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!